veiling / 22 oktober 2014 / 1200-1299 Topografie Indonesië e.a.
[1214] [1215] [1216] [1217] [1218]
kavel: 1216 verkocht € 300,00

A visit to the Indian Archipelago, in H.M. Ship Maeander.

With portions of the private journal of sir James Brooke, K.C.B. By Captn. the Hon. Henry Keppel. New Edition. Londen, Richard Bentley, 1853, XVII,(3),586,(2) p., met groot uitvouwbare gelithografeerde kaart los in achterpocket en met 8 getinte litho's naar O.W. Brierley, oorspronkelijk blindgestempeld en verguld linnen, 4to.
Binnenwerk hier en daar roestvlekkig, ex libris op binnenzijde voorplat. Band wat sleets en vlekkig, scharnieren aan binnenzijde losgaand. Een acceptabel exemplaar. Deze nieuwe editie is minder courant dan de eerste druk, die in hetzelfde jaar verscheen.

Het schip Maeander was geselecteerd om de zieke gouverneur Brooke naar Labuan te brengen. Na zijn bezoek aan Labuan vervolgde het schip de reis naar Hong Kong en van daaruit terug naar Sarawak en Borneo. Het boek bevat het verslag van Brooke's Sarawak-expeditie van 1838 tot 1842, waarna de sultan van Brunei hem beloonde met de titel Raja van Sarawak.