veiling / 22 oktober 2014 / 1300-1353 Oude Kaarten, prenten en facsimile uitgaven
[1330] [1331] [1332] [1334] [1335]
kavel: 1332 verkocht € 700,00

[Facsimile] Les Très Belles Heures de Jean de France, Duc de Berry.

Par Fierens-Gevaert. Brussel, Oeuvre Nationale pour la Reproduction de Manuscrits a Miniatures de Belgique, 1924, 66,(3) p., 23 facsimile kleurenplaten en 14 "Planches Documentaires", gebonden in contemporain blindgestempeld leer met 2 klampen in 15de eeuwse stijl door CH. de Samblanx, oorspronkelijk omslag en prospectus meegebonden, in omslagdoos, 4to
Studie over het oorspronkelijke, laat 14de-eeuwse manuscript, strikt genomen geen facsimile maar door de prachtige band toch als zodanig te beschouwen. Gedrukt in 710 genummerde en door voorzitter Jacques Willems gesigneerde exemplaren. Ons exemplaar is één van 207 op naam gedrukte exemplaren en daarvan één van 165 exemplaren op naam van de Membres de la Société des Bibliophiles et Iconophiles de Belgique, het is exemplaar nummer 77 voor Maurice de Smet de Nayer, die het boek magnifiek in oude stijl liet inbinden.