veiling / 22 oktober 2014 / 1300-1353 Oude Kaarten, prenten en facsimile uitgaven
[1351] [1352] [1353]
kavel: 1353 € 100 - € 200

"Clovis ou la France Chrestienne"

Titel in pen en grijze wassing, gevolgd door een serie van 24 ingeplakte, genummerde en "N.C.F." gemonogrammeerde, geëtste platen, ca. 1700, gebonden in half schapenleer, 8vo.
Bevat ook enkele contemporaine tekeningen in potlood op de keerzijdes van de prentbladen.

De getekende titel is een exacte kopie naar het frontispiece van de oorspronkelijke Franse uitgave van het boek van Jean Desmarets de Saint-Sorlin (Parijs, 1666), een uitgave zonder illustraties. In welke zin de titel en de gravures met elkaar te maken hebben, hebben wij niet achterhaald. Uitgaande van Nagler kan het monogram N.C.F. toebehoren aan Nicolas Chapron (1ste helft 17de eeuw) of Nicolas Chevalier (werkzaam in Parijs, begin 18de eeuw). Van deze laatste zijn voorbeeldgravures voor goudsmeden bekend, gezien de decoraties boven en onder de gegraveerde scènes in onze reeks, lijkt het waarschijnlijk dat hij de graveur is.