veiling / 22 oktober 2014 / 1400-1552 Oude boeken - Topografie
[1430] [1431] [1432] [1433] [1434]
kavel: 1432 verkocht € 600,00

[Suriname] Reize naar Surinamen, en door de binnenste gedeelten van Guiana;

door den Capitain John Gabriël Stedman. Naar het Engelsch. Amsterdam, J. Allart, 1799-1800, 4 delen, met 42 gegraveerde platen waaronder uitslaande kaarten van Guiana, Suriname en een gedeelte van Frans Guiana en een uitslaand gegraveerd profiel van Paramaribo, contemporain (net niet geheel) uniform halfleer, ruggen rijk verguld met 2 contrasterende titelschildjes, platten gemarmerd met boom-motief.
Deel 4 heeft een beschadigd blad T4 (p.295-296) en een gerepareerde scheur in de kaart; derde deel zonder Franse titel maar als enige deel met "Bericht voor den binder". Overigens een mooi gebonden, goed exemplaar (met alle platen volgens de bindersindexen van het door Google gedigitaliseerde exemplaar), uit de bibliotheek van Nic. A. van der Leeuw, met zijn ex-libris door Dick van Luijn in alle delen.

Eerste Nederlandse editie van: Narrative of a five years' expedition, against the revolted negroes of Surinam, in Guiana, on the wild coast of South America, from the year 1772 to 1777 (Londen, 1796). Over de auteur en zijn publicaties: http://nl.wikipedia.org/wiki/John_Gabriël_Stedman