veiling / 1 december 2015 / 556-593 Oude Boeken Varia II
[556] [557] [558] [559]
kavel: 557 € 20000 - € 30000

[Diderot et D'Alembert] Encyclopedie,

Ou Dictionnaire Raisonné des Sciences, des Arts et des Métiers, par une Societé de gens de lettres. Mis en ordre & publié par M. Diderot, de l'Academie Royale des Sciences & des Belles-Lettres de Prusse; & quant a la Partie Mathematique, par M. D'Alembert, de l'Academie Royale des Sciences de Paris, de celle de Prusse, & de la Société Royale de Londres. Paris et Neufchatel. 1751-1765. I-XVII (= Geneve: Gabriel Cramer voor Charles Joseph Panckoucke et al, 1771-1774). 17 delen.
Recueil de planches. 'Paris' 1762-1772. I-XI [= Geneve: G. Cramer voor C. J. Panckoucke, 1771-1776] en het XIIe deel, Suite de Receuil de planches Amsterdam. M.M. Rey. Paris: Panckoucke, Stoupe, Brunet; 1777. 12 delen, compleet met 2790 gegraveerde platen.
Supplément à l'Encyclopédie. Amsterdam: I-IV.. M.M. Rey, Paris: Panckoucke, Stoupe, Brunet; Amsterdam: M.M. Rey, Paris: Panckoucke, Stoupe, Brunet. 1777. 4 delen.
Table analytique et raisonné. I-II. Bewerkt door Pierre Mouchon. Paris: Panckoucke; Amsterdam: Marc-Michel Rey, 1780. 2 delen.

Folio editie van de "Encyclopedie", 35 delen, waarvan 17 tekst-delen, 12 platen-delen, 4 delen supplement (=tekst) en 2 delen tables (=tekst). Folio (40x27 cm.), uniform gebonden, kalfsleer, geribd, titel op rug in rood en goudopdruk, Franse titel, behalve in de tekstdelen 8-17, allegorisch frontispice in deel 1., 35x titel met drukkersvignet, meerdere houtgravures in de tekst, 6 uitslaande tabellen, een grote uitslaande gravure in het eerste deel van de "tables". Zacht kalfsleren banden met gebruikssporen, sommige met kleine beschadiging op rug en/of platten. Het zachte leer op meerdere plaatsen enigszins versleten. Complete set in goede staat. (totaal 35)