veiling / 2 december 2015 / 1425-1464 Topografie buiten Europa
[1445] [1446] [1447] [1448] [1449]
kavel: 1447 verkocht € 450.00

[Onbekende Amsterdam editie] Ambassades de la Compagnie Hollandoise des Indes d'Orient,

vers l'empereur du Japon, divisées en trois parties; ornées de Figures en taille-douce. Avec une relation exacte des guerres civiles de ce pays-là [door Arnoldus Montanus]. Amsterdam, C. Jordan, 1722, 4 delen in 2 banden, 135,(1);(137)-257; 137,(1);158 p., met 5 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain uniform kalfsleer met geribde, vergulde rug, klein 8vo.
Hier en daar kleine defectjes als water- en roestvlekken, enkele minimale wormgaatjes. Goed exemplaar.

De "Ambassades" zijn verdeeld in drie delen met aparte titelpagina's in rood en zwart, waarvan de eerste twee delen een doorlopende paginering hebben. Ook de "Relation des guerres civiles" heeft een aparte titelpagina.

Zeer zeldzaam, geen exemplaren van deze Amsterdamse editie in PiCarta of KvK! Het exemplaar dat opduikt in veilingresultaten als men de titel googelt is dit exemplaar! Overigens slechts enkele exemplaren getraceerd (in Japan). Vaak aanwezig in bibliotheken is een editie Parijs, Pierre Witte, 1722. Bij die editie wordt de auteur Arnoldus Montanus wel genoemd op de titelpagina. De eerste editie (Leiden, 1686) verscheen net als de onze anoniem. Onze editie is waarschijnlijk een roofdruk, de uitgever Claude Jordan noemt zich bij deze editie "Libraire dans le Wyde-steegh sur le Rokin".