veiling / Veiling 18 Deel 1 Kinderboeken, Incunabelen/post-incunabelen, Oude boeken, Topografie / 139-179 Incunabula, postincunabula en 2e helft 16e eeuw
[146] [147] [148] [149] [150]
kavel: 148 verkocht € 850.00

[(Post)incunabelbladen] Verzameling van 30 perkamenten bladen,

met marge ingeplakt in modern kartonnen album met ouder marokijnen titelschildje op voorplat: "Livre d'Heures. Pigouchet". Het album bevat: (1-22) 22 perkamenten bladen uit Livre d'Heures a Lusaige de Romme, uitgegeven door Philippe Pigouchet te Parijs, 1495, alle met wisselende zeer rijke metaalsnede borders en handgeschilderde, vergulde initialen in rood en blauw (het eerste blad met groot gat, enkele bladen met kort afgesneden bovenmarge. Informatie overgenomen van strookje in album); (23-31) Losse perkamenten bladen uit diverse soortgelijke uitgaven (bijvoorbeeld 2 bladen uitgegeven door Gilles Hardouin, ca. 1509-1510 (aangegeven op strookjes in album)), o.a. een bifolium met zeer veel handgeschilderde en vergulde initialen en een prachtig blad met rijk vergulde, handgeschilderde marge en initialen. Het meest bijzonder is echter een blad met schitterende handgeschilderde miniatuur van 4 x 2,2 cm. met piëta-voorstelling (gedrukt door Thielman Kerver?). Het album bevat voorts nog een klein maar aantrekkelijk perkamenten blad uit een niet geïdentificeerd handschrift en een papieren blad gedrukt in rood en zwart uit een klein postincunabel (album met in totaal 32 bladen).