[1532] [1533] [1534] [1535] [1536]
kavel: 1534 verkocht € 1000.00

"Album of Photographs".

Fotoalbum met gelithografeerde titelpagina gevolgd door 25 kartonnen bladen met in totaal 140 los ingestoken foto's in diverse technieken, ca. 1860-1890, 6x in kabinetformaat, de overige cartes-de-visites, voornamelijk bestaande uit portretfoto's en foto's van beroemde kunstwerken, maar ook inclusief een foto van een Noord-Amerikaans indianenstamhoofd, series (handgekleurde) klederdrachtfoto's en handgekleurde foto's van Hongkong-Chinezen, oorspronkelijk blindgestempeld leer over houten platten, 30 x 23 x 6 cm. (klamp ontbreekt).
Alhoewel het album grotendeels uit weinig belangwekkende foto's bestaat, maakt een deel van de foto's het geheel toch interessant. Zo is daar een portretfoto uit ca. 1860 van "Kish-Kah-Nah-Cut (Stump.) Chief of Mille Lac Chippewas" (Whitney's Gallery, Saint Paul) en een foto getiteld "Red River ox carts" met hetzelfde adres. Voorts fraaie series (handgekleurde) klederdracht- en beroepenfoto's (veel m.b.t. Zwitserland, bevat o.a. een leuke, ongekleurde foto met 4 schoorsteenvegers). Ook moet vermeld worden een serie van 11 foto's (10 handgekleurd) waarvan 5 met adres "Pun Lun Photographer (...) Hongkong" (de overige vrijwel zeker ook van hem), met onderschriften in pen: "How they smoke opium", "Sweetheart No. 1-3' (3 foto's van elegante dames), "Betrothed", "Dour but Dainty" en "A street view the best part of which is round the corner" (totaal 140 in album).