veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 550-598 Manuscripten en documenten
[555] [556] [557] [558] [559]
kavel: 557 verkocht € 7500.00

Nederlandstalig getijdenboek, Haarlem 1470-1480.

Getijdenboek, Haarlem ca. 1470/1480, handschrift in het Nederlands met (18 kalender),307,(3 blanco) pagina's op perkament (gepagineerd in latere hand), met 7 pagina's met grote, rijk met blauw en rood penwerk versierde initialen en rondom gedecoreerde borders (hier en daar gehoogd met goud), 24 kleine, met penwerk gedecoreerde initialen, enkele korte stukjes tekst in rood, voorts vele rode en blauwe initialen, gebonden in 17de-eeuwse blindgestempelde perkamenten band met (deels vervaagde) manuscript titel "Getydeboe(c) M.S." op de rug, 17 x 12 x 5 cm.
Twee bladen van de kalender aan het begin, en het één na laatste blad van het boekblok deels vervangen met blanco aangezette strook in blanke benedenmarge. Hier en daar smoezelig/ vlekkig (met name aan het einde), op sommige plaatsen is de inkt wat uitgelopen. Overigens in zeer goede staat en in een aantrekkelijke band, een begerenswaardig getijdenboekje. Met verwijzing op een ingelegd beschrijvingsstrookje: "Lit. L'Art en Hollande au temps de David et Philippe de Bourgogne: trésors du musée national Het Catharijneconvent à Utrecht. Zwolle 1994. Cat. l'Exposition p. 49, No 6. Livre d'heures de Haarlem 1470/80". Met de volgende samenstelling: (1) Complete heiligenkalender (18 p.); (2) "Hier beghinen onse vrouwe ghetiden" (p. 1-56); (3) "Hier beghinen die eeuwige wijsheit ghetiden" (p. 57-90); (4) "Hier beghinen die lanarius ghetiden (p. 91-126); (5) "Hier beghinen die heilighe gheest ghetiden" (p. 127-154); (6) "Hier beghinen alre heilighe ghetiden" (p. 155-192); (7) "Hier beghinen die seven psalmen" (p. 193-220); (8) "Hier beghint die vigeli Invatio" (p. 221-306). Op de laatste twee beschreven pagina's een toegevoegd stukje in contemporain handschrift, waarschijnlijk van de oorspronkelijke eigenaar.