veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 550-598 Manuscripten en documenten
[596] [597] [598]
kavel: 598 € 3500 - € 4500

Manuscript fortificatie-atlas 17de/18de eeuw

Rijk met tekeningen in pen geïllustreerd manuscript in Latijn en Frans, vermoedelijk ca. 1700, gepagineerd CXI,(7 blanco); 288 p., beginnend met een uitslaande, handgekleurde plaat in pen en inkt, voorts vele illustraties in de tekst en meegebonden (uitslaande) platen in pen en inkt, vanaf p. 135 zelfs volledig bestaande uit (uitslaande) tekeningen in pen en inkt en eindigend met een handgekleurde manuscript stadsplattegrond.
Deels watervlekkig/ aangetast door vocht (inclusief de platten), voor het overige wat smoezelig/ roestvlekkig en met kleine andere defecten. Scharnier van achterplat deels gespleten, rugstrip deels vernieuwd. Met ongeïdentificeerd heraldisch eigenaarsstempel boven pagina I. Bevat: (1) Disquisitio mathematica de arte feia et usu numerorum (de Romeins genummerde pagina's); (2) Mathematicæ militares (p. 1-64, met frontispiece); (3) Architecture militaire (p. 67-106, met frontispiece); (4) Traité des fortifications. Livre second (p. 107 en verder, vrij getrouw gekopieerd naar het werk van Georges Fournier, Traité des fortifications, eerste uitgave 1648). Op pagina 127: "Par le P. G.F.D.L.C.D.J."