[31] [32] [33] [34] [35]
kavel: 33 verkocht € 120.00

Omnibus. Nederlandsch prentenboek voor jongens en meisjes

Door Claudius (= J.P. de Keyser). Den Haag, K. Fuhri, 1850, compleet in 6 delen in een band, (4),15 (inleiding); 64; 64; 64; 96; 96 p., 1800 houtgegraveerde illustraties, contemporain karton, groot 4to.
Hier en daar roestvlekkig/ wat gebruind zoals gewoonlijk (eerste en laatste blad erger door de band); boekblok op enkele plaatsen gebroken maar stevig in de band; rugstrip ontbreekt en kl. andere defecten. Zeldzaam. The Children's World of Learning 3666 en zie Buijnsters, Lust en Leering, p. 62 en verder: "Verreweg het omvangrijkste en fraaiste prentenboek uit de fabriek van Koenraad Fuhri was de vanaf mei 1849 in tweewekelijkse afleveringen verschenen Omnibus door Claudius (...). Het meeste prentwerk is overigens van buitenlandse herkomst, maar we vinden ook enkele knappe houtgravures van R.J. van Arum, Alexander van Cranendoncq, Popko van Groningen, Henry Brown, en de gebroeders Antonie en Dirk Tollenaar." Bevat: "In de huiskamer", "In de kerk", Op de kermis", "Op reis" en "In den tuin en op het land".