[801] [802] [803] [804] [805]
kavel: 803 verkocht € 560.00

[India. Zeldzame eerste druk] Voyages de François Bernier,

docteur den Medecine de la faculté de Montpellier. Contenant la description des etats du Grand Mogul, de l'Hindoustan, du Royaume de Kachemire, &c. (...). Le tout enrichi de cartes & de figures. Amsterdam, P. Marrat, 1699, 2 delen, 320; 358 p., letterdruk titels in rood en zwart, beide delen met identiek gegraveerd frontispice, met 3 (groot) uitslaande, gegraveerde kaarten en 8 platen (waarvan 6 uitslaand), 19de-eeuws overlappend (imitatie-?) perkament met letterdruk rugtitel, 12mo.
Beide delen enigszins roestvlekkig; deel 1 met oude aantekeningen op het vrije schutblad. Goede set. De zeldzame eerste druk van dit belangrijke reisverslag. François Bernier (1620-1688), Franse arts en reiziger. Korte tijd lijfarts van prins Dara Shikoh (1615-1659), de oudste zoon van keizer Shah Jahan. Na de dood van de prins was Bernier 12 jaar lang verbonden aan het Indiase hof onder keizer Aurangzeb (1618-1707).