[804] [805] [806] [807] [808]
kavel: 806 € 500 - € 1000

[Pinkerton/ Walckenaer] Abrégé de géographie moderne,

rédigé sur un nouveau plan, ou description historique, politique, civile et naturelle des empires, royaumes, états et leurs colonies, avec celle des mers et des îles de toutes les parties du monde, par J. Pinkerton et C.A. Walckenaer (...). Accompagné de dix cartes dressées par Arrowsmith et P. Lapie (...). Adopté pour l'enseignement des écoles impériales militaires de France. Parijs, J.G. Dentu, 1811, 2 delen, X,XLIV,528; (4),799,(1) p., met 10 groot uitslaande, gegraveerde kaarten met grenskleuring en 1 uitslaande plaat, contemporain uniform verguld half marokijn, groot 8vo.
De kaarten van de Amerika's gescheurd, meerdere andere kaarten iets ingescheurd door onvoorzichtig uitslaan; hier en daar wat roestvlekkig. Een fraai gebonden, onafgesneden exemplaar. Bevat fraaie kaarten van de wereld, Europa, Azië, de Amerika's, Afrika en de Grote Oceaan met omliggende landen en Australië. Voorts twee kaarten van Noord- en Zuid-Frankrijk en een kaart van Duitsland. Het eerste deel is gewijd aan Europa, het tweede deel aan de rest van de wereld.