342-601 Old Books 17th-19th Century

[342 - 351] [352 - 368] [369 - 378] [379 - 388] [389 - 398] [399 - 408] [409 - 418] [419 - 428] [429 - 438] [439 - 448] [449 - 458] [459 - 468] [469 - 478] [479 - 488] [489 - 498] [499 - 508] [509 - 518] [519 - 528] [529 - 538] [539 - 548] [549 - 558] [559 - 568] [569 - 579] [580 - 589] [590 - 599] [600 - 601]
kavel: 389
[Geometry] Fabrica et usus instrumenti chorographici
-Das ist, Newe Planimetrische Beschreibung: Wie man mit einem leichten und geringen Instrument alle Stätt, Gärten, Weyher und Landschafften, jedes in sein gewisse Lägerstätt und Proportion auffreissen und verjüngen soll. Leonhard Zubler. Basel, Ludwig Königs, 1607.-

verkocht € 420.00
kavel: 390
[Placards, notifications etc.] Collection of 35 letterpress placards and notifications,
-mostly in Dutch but also including a few German examples, 17th-19th cent., mostly printed on singles lvs. but a few larger specimens on attached (blue paper) lvs., various sizes.-

verkocht € 360.00
kavel: 391
[Hugo Grotius] Collection of 9 pamphlets: (1) Placcaet
-vande Hooghe ende Mog: Heeren Staten Generael der Vereenighde Nederlanden, teghens seecker fameux bouck ofte libel, uyt-ghegheven by Hugo de Groot, gheintituleert, Verantwoordinge vande wettelijcke Regieringe van Hollandt ende West-Vrieslandt (...). The Hague, widow and heirs of H.J. van Wouw, 1622, (6) p., woodcut title vignette, without binding, sm. 4to.-

verkocht € 190.00
kavel: 392
[Placards, notifications etc. Friesland] 9 letterpress placards: (1) Placcaat
-omtrent de tutela en cura van moeders en groot-moeders over haare onmondige en minderjarige kinderen en kinds-kinderen, en het continueren der tutores in de cura hunner pupillen, na dat de ouderdom van 12 of 14 jaren hebben bereikt (...). Placard on two attached lvs., 94 x 43 cm, issued by the "Staten van Vriesland" and signed in print by W. Bergsma and J. van Sminia on 12 March 1765, printed in Leeuwarden by W. Coulon.-

verkocht € 110.00
kavel: 393
[Counts of Holland] Korte leevensschets
-en Afbeeldingen der Graaven van Holland, van Dirk de eerste, tot Koning Filip de twede, zynde de laatste. Ludolf Smits. Haarlem, Johannes Marshoorn, 1744. (32),200 pp., engr. fold. frontisp., fold. geneal. tree, 35 portraits (1 fold.), contemp. calf, 4to.-

verkocht € 110.00
kavel: 394
[Hugo Grotius. Fine provenance] 2 titles: (1) Hugonis Grotii Annales et historiae
-de rebus Belgicis. Amsterdam, J. Blaeu, 1657, (12),569,(22) p., w. woodcut printer's mark on title, engr. portrait of the author by W. Delff after M. van Miereveld, contemp. mottled calf, both sides with central the gilt coat of arms of archbishop Pierre Daniel Huet (1630-1721), folio.-

verkocht € 220.00
kavel: 395
[Hugo Grotius] Three works on Hugo Grotius: (1) G. Brandts Historie van de rechtspleging
-Gehouden in den jaaren 1618 en 1619 ontrent [sic] de dry gevangene heeren Mr. Johan van Oldenbarnevelt, Mr. Rombout Hoogerbeets, Mr. Hugo de Groot. De tweede druk, met aanteekeningen vermeerdert. Rotterdam, B. Bos, 1710, (30),332,(14) p., woodcut title vignette, contemp. vellum, 4to.-

verkocht € 200.00
kavel: 396
[Baudartius] Memoryen ofte Cort Verhael der Gedenck-Weerdichste
-so kercklicke als werltlicke Gheschiedenissen van Nederland, Vranckrijck, Hooghduytschland, Groot Britannyen, Hispanyen (...) tot 1624 (...). Gulielmum Baudartium van Deynse. Arnhem, Jan Jansz., 1624.-

verkocht € 200.00
kavel: 397
[Garden architecture] Magazijn van tuin-sieraaden
-Of verzameling van modellen van aanleg en sieraad, voor groote en kleine lust-hoven, voornamelijk van dezulke die, met weinig kosten, te maaken zijn. Getrokken uit de voornaamste buitenlandsche werken, naar de gelegenheid en gronden deezer republiek gewijzigd, en met veele nieuwe platte gronden en sieraaden vermeerderd, G. van Laar. Amsterdam, Johannes Allart, 1802. (2),IV,72 pp. with 96 engraved plates, contemp. half faux leather, large 4to. First ed.-

verkocht € 400.00
kavel: 398
[Hugo Grotius] 5 titles: (1) Hugonis Grotii De jure belli ac pacis libri tres,
-in quibus jus naturae & gentium, item juris publici praecipua explicantur (...) ejusdemque Dissertatione de Mari Libero (...). Amsterdam, apud Janssonio-Waesbergios, 1720, 2 parts in 1 vol., (26),XXXV,(5),936; 43 Mare Liberum etc. p., (85 index) p., with engr. portrait of the author and frontisp., contemp. speckled calf, gilt and ribbed spine w. mor. letterpiece, all edges marbled, large 8vo.-

verkocht € 100.00