1-40 Kinderboeken

veiling / 28 maart 2011
[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40]
kavel: 11
Proefexemplaar het Leelijke Jonge Eendje
-Naar het sprookje van H. Andersen. Geteekend en gelithographeerd door T. Van Hoytema, Amsterdam C. M. van Gogh, 1893. Folio ( 48 x 37,5 cm), tipped-in plates. -

verkocht € 500,00
kavel: 12
St. Nicolaas
-8 p. Kartonnen platten, uitg. onbekend. Ca. 1920. De Sint komt op bezoek om de kinderen kados te geven. Alle kinderen behalve Dirk die een bord met Luiaard om zijn hals krijgt. -

verkocht € 45,00
kavel: 13
Heidekoninginnetje
-Een klaviersprookje van Catharina van Rennes, woorden Hilda, teekeningen van J. Berhardina Bokhorst. Uitg. Jac. van Rennes, Utrecht, 1902. + Elfjesland! Teekeningen en Versjes van Rie Cramer, W. de Haan, Utrecht, 1926 - en 10 andere.-

verkocht € 45,00
kavel: 14
Originele Gouache Pinkeltje op zoek naar de Paashaas
-Gerard van Straaten. Gebruikt als openingsstrip voor een filmstrip die op een toverlantaarn kon worden afgespeeld. Achtergrond + Tekstcel. 33 x 41 cm, in passepartout.-
€ 70 - € 120
kavel: 15
Originele gouache: Pinkeltje en de Luchtballon
-Willem Backer, ca. 1958. Openingsdia van filmstrip. Originele plaat plus achtergrond. 27 x 42 cm. + Het toverlantaarnfilmpje.-
€ 100 - € 200
kavel: 16
Originele gouache: Pinkeltje in Artis (Kinderboerderij)
-Willem Backer, ca. 1958. Originele diastrip. Openingsdia van het verhaal. Achtergrond + Tekstcel. + Het toverlantaarnfilmpje. - en het bijbehorende Polygoon filmstripboekje.-
€ 100 - € 200
kavel: 17
Originele Gouache Sinterklaas
-Gerard van Straaten, ca. 1965. 13,5 x 22 cm. + druk met celltekst van Pinkeltje en Sint Nicolaas. -

verkocht € 140,00
kavel: 18
Gerard van Straaten: Origineel Het Paasei voor de Koning
-Gebruikt voor filmstrook uitgave ca. 1965. Tekst Harry Baljet, tekeningen Gerard van Straaten. Compleet verhaal in 24 originele gouaches. 22 x 32,5 cm. -
€ 850 - € 1250
kavel: 19
Gerard van Straaten: Origineel Het Lelijke jonge Eendje.
-Volledig tekstloos verhaal in 21 gouaches gemaakt om te worden gebruikt als filmstrip voor toverlantaarn. Ca. 1965. Alle bladen 20,5 x 31 cm. + het toverlantaarnfilmpje.-
€ 750 - € 1250
kavel: 20
J.J.A. Goeverneur - De Tooverlantaarn
-Kleine Vertellingen, Sprookjes en Versjes voor Nederlandsche Jongens en Meisjes. Sneek, Van Druten & Bleeker, ca. 1860. Klein album, 48 p. Met 7 volpag. kleurenlith. -

verkocht € 160,00