1-40 Kinderboeken

veiling / 28 maart 2011
[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40]
kavel: 31
Sint Nicolaas
-Uitgave De Friesche Bond, grootste detailhandel in Boter en Margarine, Amsterdam, ca. 1920. Met 3 verhaaltjes: Sint Nicolaas komt in school, Sint Nicolaas vertrekt en Sint Nicolaas op zijn paard. + Slagerij van Harten, ca. 1915: De Goede Sint, 6 p. geniet. Beiden klein 8vo 16 x 10,5 cm.-

verkocht € 130,00
kavel: 32
St. Nicolaas
-Uitg. onbekend, ca. 1930. 8 pag. geniet + 5 dec. St. Nicolaas, uitg. onbek. 8 pag. geniet. Beiden in nieuwstaat.-

verkocht € 160,00
kavel: 33
Wim Heskes kinderboekomslagen
-Proefdrukken voor boekomslagen van titels voor Van Holkema & Warendorf, Amsterdam. O.a.Lotgevallen van twee jongens in Transvaal, de Lantaarnopsteker en Augusta. Litho's, 21,5 x 14,5 cm.-
€ 35 - € 70
kavel: 34
Kinderboekenweekgeschenk 1959 Mallemolen
-J.C.Tybout, 1959. 55 x 78 cm. Met tekst: "Maak met een schaar wat lijm en een beetje geduld een Mallemolen voor eigen kamer of hoekje". -

verkocht € 90,00
kavel: 35
Reclame Lewenstein's Naaimachines: Sprookjesspel
-Bouwplaten van de sprookjes Doornroosje, Sneeuwwitje, Asschepoester, en drie aanvullingspagina's met decors en edelvrouwen, ridders, etc. Voorblad verstevigd aan achterzijde, rug gerest. + De Gouden Tijd, Kleuren op Teekeningen van Wim Heskes, uig. Gebroeders Koster, Amsterdam. Langwerpig mapje met tekeningen, ca. 1920. - en Wat ik al plakken kan van Daan Hoeksema, uitg. Gebr. Koster, Bussum, in orig. map. -

verkocht € 70,00
kavel: 36
Met hamer zaag en beitel
-Duidelijke en eenvoudig te vervaardigen huisvlijt-modellen samengesteld door A.W.Houtzagers. G.W. zn, Scheltens & Giltay, Amsterdam, ca. 1900. Map met 5 platen voor het maken van Zeilboot, een telephoon met microphoon, een bascule, een waterrad met stampwerk en een waterrad met hamerwerk. In orig. map, met nw. achterzijde. Bijbeh. boekje ontbr. + Wereldkaart "Reis om de Wereld, met 18 platen, Jan Wijga, ca. 1930. Compleet in mapje + Kompas Puzzlemap no. 2 Het Circus, Het Veluwe-spel, Daan Hoeksema, ca. 1930 (gevouwen) - en Het Klokje van 7 uur. Avro Sprookjestheater. -
€ 50 - € 100
kavel: 37
Sprookjes
-6 sprookjesboeken met o.a. Mijn Vertelselboek, keur van Nieuwe, Oorspronkelijke verhalen, bijeengebracht door Johanne van woude, geill. door J.A.S.Z.D.K. en E. S. Witkamp Jr., 3e dr. Kluwer Deventer, ca. 1910. 352 p. + Sprookjes van Grootvader, Holkema & Warendorf, Amsterdam, ca. 1910. Geill. door Herman Moerkerk. 160 p. - en 4 andere + de legende en de heldhaftige vroolijke en roemrijke daden van Uilenspiegel en Lamme Goedzak in Vlaanderenland en elders door Charles de Coster, 2e dr. Amsterdam, S.L. van Looy, 1914.-

verkocht € 40,00
kavel: 38
De Artapappa's
-J.B.Schuil, Amsterdam, H.J.W.Becht, 2e dr. 1919. 308 p. Geill. geb. + Ab en z'n Vrienden door C. Joh. Kieviet, Amersfoort, Valkhoff & Co, 2e druk, ca. 1918 - en 6 andere waaronder 3 van Kieviet-

verkocht € 40,00
kavel: 39
Alleen op de Wereld
-Hector Malot, door Gerard Keller, vierde druk, deel 1 en 2. Rotterdam, D. Bolle, ca. 1900. + 3 andere versies, alle voor 1940 - en De Negerhut. het Slavenleven in Amerika, voor de Emancipatie, door Harriet Beecher Stowe, opnieuw vertaald en ingeleid door B. Scholten, C. Misset, Doetinchem, ca. 1900. - en 6 andere-

verkocht € 50,00
kavel: 40
Images Enfantines
-Motteroz & Martinet ca. 1890. Paris, Imprimerie-Librairie Quantin. Imagerie Artistique waarin opgenomen prenten uit serie 6 & 8. Met 33 centsprenten. Waaronder de hengelaar en verhalen uit de la Fontaine. Gebonden, met linnen rug.-

verkocht € 150,00