veiling / 28 maart 2011 / 100-187 Oude Boeken
[177] [178] [179] [180] [181]
kavel: 179 € 1000 - € 2000

Papieren Theater ca. 1840

Groot kindertheater, 64 x 55 x 46 cm. Houten theater op verhoging, met stenen versieringen, houten lagen, met wapen "W" geflankeerd door 2 leeuwen. Litho op hout geplakt. Origineel theater in lagen met 2 handgekleurde achterpanelen. 2 Panelen, 6 smalle zijdecors, 8 figuren en 28 requisiten.
Theatertjes waarin de theateropbouw en -effecten in decors en figuren is nagebootst. In Europa vooral populair tussen 1770 en 1870. In Nederland minder populair, in tegenstelling tot de Duitstalige en Romaanse landen.