200-322 Oude Boeken

veiling / 8 november 2011
kavel: 231
Manuscript kookboek
-Vroeg 19e eeuw, 96 p. waarvan 44 beschreven in pen en bruine/ zwarte inkt. Gemarmerd kart. omslag.-

verkocht € 100.00
kavel: 232
Redenvoeringen van wylen Petrus Camper
-Over de wyze, om de onderscheidene hartstogten op onze wezens te verbeelden (...) uitgegeeven door zynen zoon Adriaan Gilles Camper. B. Wild en J. Altheer, Utrecht, 1792, VIII,(4), 95,(3),3 p., gegraveerd portret en 11 (vouw)platen, halfleder uit de tijd met vergulde rug., 4to. - Gebonden met: Redevoering van Petrus Camper (...) over de overeenkomst tusschen de Dieren en Gewassen (...) by gelegenheid dat hij het hoogleeraarschap (...) te Groningen, plegtig aanvaardde. F. Houttuyn, Amsterdam, 1764, (14),41,(1) p.-

verkocht € 350.00
kavel: 233
Recept voor de beet van eenen dollen hond
-Letterpress tekst, 17e eeuw, 2x gedrukt op een folio vel, gevouwen in het midden.-

verkocht € 100.00
kavel: 234
t Vermakelyck Landt-Leven
-J. van der Groen en P. Nylant. G. de Groot, Amsterdam, 1696 [gegraveerde titel], 3 delen in 1 band, (28),103,(3); (8)84,(4); 88 p., vele platen en ills., perkamenten band uit de tijd, klein formaat 4to.-

verkocht € 500.00
kavel: 235
Jan Luyken (1649-1712) - Hoedaanig de Hollanders in de Jaaren 1596 en 1597 in Nova Zembla hebben Overwintert
-Prent uit 1682, 28 x 42 cm. Handgekleurd. -
€ 100 - € 200
kavel: 236
Magazyn van Ontleedkunde
-of Volledige Verzameling van Onleedkundige afbeeldingen van het Menschelijk Ligchaam. Naar teekening der voornaamste geleerden in dat vak als Rosenmuller, Loder, Karel Bell, Gordon, Bock enz. Met een uitvoereige verklaring van Dr. Th. Richter. Vet. S. J. Galama. Amsterdam C.G. Sulpke, 1839. Tekstdeel 438 p. + Platendeel met 145 gekleurde steendrukken. In simpele bibl. bnd uit de tijd. Plaat I tm LXXVI Steendr. H. J. Backer, Dordt., Uitg. Wed. G. Ypma, Franeker.-

verkocht € 480.00
kavel: 237
Algemeen Huishoudelyk-, natuur-, zedekundig- en konstwoordenboek
-Vervattende veele middelen om zijn goed te vermeerderen en zijne gezondheid te behouden. 2e druk, vermeerdert door J.A. de Chalmot. Joh. le Mair en H.A. de Chalmot, Leiden en Leeuwarden, 1778. 7 Delen in halfleren banden. Met LXXX + 21 deels uitklapbare prenten.-
€ 400 - € 800
kavel: 238
Jan Luiken - De Schriftuurlyke Geschiedenissen, 2 dln.
-De Schriftuurlyke Geschiedenissen en Gelykenissen, van het Oude en Nieuwe Verbond. Pieter Arentz en Kornelis vander Sys, Amsterdam, 1712. In twee delen. Harde perkamenten kaft, in totaal 675 p. Bijbelse verhalen verteld in rijmvorm, met in totaal 337 staalgravures. -

verkocht € 280.00
kavel: 239
Jacques Lenfant - Histoire du Concile de Constance
-Tirée principalement d'Auteurs qui ont affifté au Concile. Pierre Humbert, Amsterdam, 1714. [48], 816 p. Twee delen, samen gebonden in harde leren band. Vol staalgravures.-
€ 100 - € 200
kavel: 240
Facsimile: Groot Wereldlyk Tooneel des Hertogdoms van Braband
-Beschreeven door Den Heere Jakob le Roy, Baanderheere des H.R. Ryks, heere van St. Lambert, enz. Van Hoeve, Amsterdam, 1980. In leer geb., 90 p. tekst. Naar de oorspronkelijke uitgave van J. le Roy, 's Gravenhage, 1730. Genummerd, dit is nr. 226. Rijk geïllustreerd.-
€ 50 - € 100