640-740 Kunst en Toegepaste Kunst

veiling / 8 november 2011
kavel: 671
Codex Varia - Kunstenaarsboek
-De Kijkzaal - Wolvega en de afzonderlijke kunstenaars. Edit. Marga Houtman, Ekkers & Paauw, kunstenaarsboek/catalogus met bijdragen van 15 kunstenaars, 4 p. orig. specimen, metalen band met aan voorzijde ingelegde granen. Ekkers/Paauw/Houtman, 1997. Genumm. en gesign. dit is nr. 99 vd 150.-
€ 75 - € 125
kavel: 672
Joshua Rozenman - Zinnenbeelden
-Philip Elchers, Groningen, 1997. 68 p. In zwartfluwelen bnd. Met literaire bijdragen van o.a. C.O. Jellema, Connie Palmen, Kader Abdolah, Rogi Wieg en Ethel Portnoy. Luxe editie. In kunstenaarscassette in gietmal met handopdruk van Rozenman, oplage 100. Dit is nr. 47. -
€ 200 - € 350
kavel: 673
Hoge Bomen Collectie
-Philip Elchers, 1984-89, complete set van 25 gesign. en genumm. vouwbl. in wikkel. Incl. documentair boekje. In luxe cassette. Oplage 25 ex. Met werk van o.a. Aernout Mik, Albert van der Weide en Irene Verbeek. -
€ 150 - € 250
kavel: 674
Elisabeth Gerst 1907-1993: Keramieken Figuur
-Staand figuur met hond (Spaniel) in handen. 32 x 18 cm. Signatuur achterzijde onderaan. -
€ 200 - € 400
kavel: 675
First Stage of Cruelty/ Second Stage of Cruelty
-Twee gegraveerde prenten naar W. Hogarth, met onderschrift in het Engels, beiden 38 x 30 cm., onder passepartout.-
€ 50 - € 90
kavel: 676
Erotica - Der Goldene Esel
-Ein Roman aus dem Altertum nach den Antiken Quellen. Neubearbeitet von Wilhelm Lowinger. Mit Bildenr und Buchschmuck von Alexander Rothaug, Artur Wolf Verlag, Wien, 1919. Een van 100 luxe exemplaren waarbij de 8 Petroglyphen alle door de kunstenaar zijn gesigneerd. In Roodmarokijnen halflederen band. -

verkocht € 100.00
kavel: 677
[Jac. Jongert]. Lot bestaande uit 8 boeken met bandontwerp door Jac. Jongert
-o.a. Wording. Maandblad voor volksontwikkeling (Geen plaats, 1932, zowel bandontwerp als Van Nelle reclame op achterzijde door Jongert. Rug vernieuwd); S. Kierkegaard, Liefdedaden. Eenige christelijke overwegingen in den vorm van redevoeringen (J. Ploegsma, Zeist, 1919, rijkelijk verguld linnen Jac. Jongert) en L. De Hartog Meyjes, Verborgen wegen (Zeist, J. Ploegsma, 1919, band en illustraties Jac. Jongert).-

verkocht € 40.00
kavel: 678
[Jac. Jongert]. Twee marokijnen Van Nelle Etui's
-Blauw en groen leer met gouden decoratie en tekst "Van Nelle's tabak is kwaliteit!", 11 x 12,5 cm. (opengevouwen).-

verkocht € 180.00
kavel: 679
JAC. JONGERT
-"Indien gij bij uwen winkelier Van Nelle's pakjes koffie bestelt (...)", flyer gedrukt in zwart, wit en rood op een groene achtergrond, 15,5 x 10,5 cm., twee kleine scheurtjes. "Laat u niet misleiden", gevouwen folder op dik papier, gedrukt in blauw, rood en geel, 18x22 cm., aantrekkelijke vormgeving. "Heerlijke koffie. Van Nelle's pakjes koffie", gevouwen folder op dik papier, gedrukt in groen, rood en blauw - en 4 anderen vergelijkbaar.-

verkocht € 60.00
kavel: 680
JAC. JONGERT
-"Raucht Van Nelle's shag Tabake (...)", "Löschblatt" gedrukt in oranje, blauw en zwart, 13,5 x 22 cm., mooi vormgegeven Duits vloeiblad (twee kleine punaise-gaatjes). "rol zelf uw sigaretten van Van Nelle's aromatische shag", klein formaat vloeiblad, gedrukt in zilver, rood en blauw, 9 x 14,5 cm. - en 6 andere, waaronder verschillende wikkels voor (pruim)tabak en een zakkalender van 1939.-
€ 60 - € 100