LOT 1277
PASSED

Verhandelingen van het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen.

Volume 13, 15, 19 en 23. Batavia, Ter Lands Drukkerij, 1832-(1850), 4 parts, except for the last part all with engraved or lithographed own title, original (uniform) cardboard, 8vo (13, 15, 19), original pasteboard, 4to (front cover missing).

Rather used set with several defects. Sold with all failings. Part 13 contains: I. Brief report concerning the cholera-morbus on Java (p. 1-111); II. Eenige waarnemingen omtrent de cholera orientalis, by H. Schillet (p. 113-182, 3 unfoldable hand coloured lithographs); III. Verhandeling over de afkomst der Japanners; by Dr. Von Siebold (p. 183-275, 2 unfoldable charts); IV. Iets over de Dajakkers [Beajous] van Banjermassing op Borneo, by M.H. Halewijn (p. 177-292); V. Beschrijving der Kokos- of Keeling-eilanden by A. van der Jagt (p. 293-322, large unfoldable engraved map); VI. aantekeningen over het gebergte Tinger, by H.J. Domis (p. 323-356). Part 15 contains: Javaansche spraakkunst, by wijlen A.D. Cornets de Groot; published (...) by J.F.C. Gericke (332 p.). Part 19 contains: I. Bekopt bericht van den staat des genootschaps (p. I-XCVIII); II Proeve eener beschrijving en verklaring der oudheden en opschriften op Soekoeh en Tjetto; by C.J. van der Vlis (p. 1-121, with 12 unfoldable steel engravings); III. Sjaïr Bidasari, een oorspronkelijk Maleisch gedicht, uitgegeven en van eene vertaling en aanteekeningen voorzien door W.R. Hoëvell ((168) and 421 p.). Part 23: Javaansche Oudheden. Twee Sanscrit-Inscriptien gevonden op godenbeelden in het museum van het Bataviaasch Genootschap (32 p., 24 (unfoldable) litho plates, 4to).