LOT 1424
PASSED

[Suriname] Holländisch-Guyana. Erlebnisse und Erfahrungen

während eines 43 jährigen Aufenthalts in der Kolonie Surinam von A. Kappler. Stuttgart, Commissions-Verlag von W. Kohlhammer, 1881, IX,(3),495 p., with woodcut frontispiece panorama of Albina and folding lithogr. map, modern cloth with original front cover pasted on (light foxing in places). Met: Kappler. Nederlandsch-Guyana. Vertaald door F.L. Postel. Winterswijk, G.J. Albrecht, 1883, (4),301 p., oorspronkelijk gedrukt omslag (kleine defecten aan randen).

The original first German edition with the first Dutch edition, both editions (very) rare. http://bukubooks.wordpress.com/2011/08/31/kappler-2/: "August Kappler (Mannheim 1815 – Stuttgart 1887) was één van de vele Duitse gelukszoekers die in Suriname terecht kwamen. Kappler bracht in totaal 43 jaar van zijn leven door in Suriname. In 1836 arriveerde hij als huursoldaat in Suriname. Hij werd gestationeerd op verschillende wachtposten in de kolonie. Dat stelde hem in staat veel van het land te zien en te bestuderen. Zo bezocht hij regelmatig plantages en keek met belangstelling naar de gewoonten en rituelen van de slavenbevolking (...). Kappler is bij uitstek dé chroniqueur van het 19e eeuwse Suriname. Hij schreef maar liefst vier boeken over zijn ‘geliefde Suriname’. Dat deed hij niet met de afstandelijke blik van een toevallige passant maar als een scherp waarnemer wiens ziel en zaligheid diep in de binnenlanden van Suriname lag. In 1879 vertrok Kappler naar Duitsland. Hij overleed aan de gevolgen van een hersenbloeding en werd op 10 oktober 1887 in Stuttgart begraven. Onder deze titel [Holländisch-Guyana] verscheen in 1881 Kapplers derde boek. Zes jaar eerder publiceerde hij Over kolonisatie met Europeanen in Suriname (1875). In Holländisch Guiana beschrijft Kappler, na zijn terugkeer in Duitsland, over zijn ervaringen tijdens zijn verblijf in Suriname. Van dit boek verscheen in 1883 een Nederlandse vertaling onder de titel Nederlandsch-Guyana. Beide werken zijn moeilijk vindbaar."