LOT 550
SOLD €500,00

[Rotterdam. Very rare, complete set] "Geprojecteerde staats-spoorweg door Rotterdam".

Complete set of 7 tinted lithographic views by F.J. Becker (2x), J.J. Mesker (2x), H.F. Sartor (2x) and F. Sartor, printed by J. Smulders & Co. for publisher J. van Baalen en Zonen (1869), various large sizes (ca. 35 x 45 cm. incl. titles), uniformly framed.

Besides foxing in good condition. One print examined outside the frame (De Rotte), this one found in excellent condition with extremely wide margins and on heavy paper (leaf size 51.5 x 67.5 cm.). Ex collection Het Bisschopshof (Joep Kervezee), Utrecht. Muller, Historieprenten no. 7427: "Zeven ongeno. platen betreffende deze over de huizen heen gebouwde spoorwegbaan, ontworpen in 1869, voltooid en feestelijk geopend den 28 April 1877." Very rare, complete series, each print with depicted the moving train and almost certainly with the surroundings very realistically captured. Contains: (1) "De Rotte (van de Boeren Vischmarkt gezien)"; (2) "De Hoogstraat (van de Oost-Zijde gezien)" (prachtig levendig centrumgezicht); (3) "De Korenbeurs, van de Openrijstuin gezien)"; (4) "Het stationsgebouw op de Beursbrug (van de Zuid Blaak gezien)"; (5) "Het Westnieuwland (van de Openrijstuin gezien)"; (6) "De Veemarkt (van de Delftsche Poort gezien)"; (7) "Rivier de Maas (van het Oude Hoofd Plein gezien)".