LOT 817
SOLD €170,00

Four (very rare) works: (1) Theoretisch en praktisch handboek voor den timmerman.

Beschouwingen over het Timmermansvak, en wijze van construeren, afschrijven en zamenstellen van timmerwerk, met de daarvoor noodige berekeningen. Door P.D. Scheffelaar (...). Gorinchem, C.C. van der Mast, (1867), 278; 26 p., with 7 folding, lithographed plates, contemporary half cloth.

Plates loose and with small tears, third plate in 2 pieces. Edges of boards worn. Extremely rare, no copies in PiCarta, WorldCat lists only a copy at the British Library. Van der Meulen, Bibliografie der technische kunsten en wetenschappen 1850-1875, (1876), p. 127; (2) De gezondheidsleer toegepast op de fabrieksnijverheid. Een handboek voor industriëlen, genees- en staathuishoudkundigen, door Dr. S.Sr. Coronel. Haarlem, de Erven Loosjes, 1861, XXII,(2),390,(1) p., original wrapper; (3) Geschiedenis van de vestiging en den invloed der Fransche vluchtelingen in Nederland, door Mr. H.J. Koenen. Leiden, S. & J. Luchtmans, 1846, XVII,(1),415,(1) p., with aquatint frontispiece, contemporary half chagrin with gilt and ribbed back (very good copy); (4) Paul Mantagezza. Onze nerveuse eeuw. Bewerkt door Dr. N.B. Donkersloot. 's-Gravenhage, W.P. van Stockum & Zoon, 1888, (2),III,(1),144,(2) p., original wrapper (minor defects) (total 4).