LOT 402
SOLD €240,00

[Printer J. Oomkens, Groningen] Collection of 21 rare publ. by J. Oomkens,

Groningen, 1817-1854, various bindings and sizes.

W. occas. defects. From the collection of the Groninger artist and typographer Abe Kuipers (1918-2016). Comprised of a.o.: (1) R.G. Rijkens. Praktische handleiding voor de beoefening der schrijfkunst; vooral ten dienste van de onderwijzers der jeugd. 1827. (2),XVI,140 p. W. 4 fold. engr. plates, contemp. boards (2) Algemeene ophelderende verklaring van het oud letterschrift, in steenplaatdruk. Uitgegeven door de Maatschappij: Tot Nut van 't Algemeen. Leyden, Deventer and Gron., D. du Mortier en Zoon, J.h. de Lange and J. Oomkens, 1818. IV,66 p. Old wr. Explanatory vol. on a work containing 17 early lithogr. plates that are reproductions of old manuscripts. (3) B.H. Lulofs. Aan de dappere studenten van Groningen en Franeker. 1831. 12 p. Orig. wr. (4) H. Wester. Tweede spelboekje; voor weinig-gevorderde leerlingen. 1840. (16) p. Contemp. threadbound wr. (5) H.A. Spandaw. Vaderlandsche poëzij en liederen. 1817. VIII,(4),76 p. Orig. printed boards (6-7) M. van Heyningen Bosch. Moeder Anna en hare kindertjes. Een schoolboekje. I-II. Twintigste druk/ zesde druk. 1847/1827. 95,(1); 94,(1) p. Contemp. non-unif. wr., beautifully printed in various lettertypes, incl. civilité. (8) Album der deelgenooten van het feest der herdenking van akademischen leeftijd loopende van 1820 tot en met 1830, op den 19 Junij 1844 te Groningen gevierd. 1844. 4to. Letterpress introd. followed by 2 lithogr. titles and 8 lithogr. plates that are reproductions of signatures, modern threadbound wr. (9) Bouwstoffen tot eener geschiedenis van de boekdrukkunst en den boekhandel in de provincie Groningen. Verzameld door J. ,Oomkens. J. Zoon. 1854, "niet in den handel". (6),80 p. Orig. printed wr. (loose). A rare bibliographical work, starting w. Gerhard Ketel (1597-1602) and ending w. T.T. Borgesius. Added: 3 others, incl. a Den Bosch imprint (1831) and Abe Kuipers. A. van der Veen Oomkens, een Groninger lettergieterij in de negentiende eeuw (1987). (total 24)