LOT 499
PASSED

[Biographies] Twenty (rare) 18th-19th cent. titles: (1) J.C. de Jonge. Levensschets

van Philips van Almonde, Lt. Admiraal van Holland en Westvriesland. N.pl., n.publ., n.d. (ca. 1850), 38 p., w. lithogr. plate by J.D. Steuerwald, contemp. wr.

Inside of first free endpaper w. annotation "Niet in den handel" in pencil. Very rare, no copies in NCC. (2) G. van Sandwijk. Levensbeschrijvingen van voorname Nederlandsche mannen. Met 64 plaatjes. Purmerend, J. Schuitemaker, n.d. (ca. 1860), (6),(126) p., illustrated w. wood-engr. as indicated, orig. printed boards. Poor and dam., but apparently complete copy, sold w.a.f. Very rare, no copies in NCC. Comprises descriptions of the lives of 16 important Dutchmen, these descriptions also published separately in var. issues of Prent-Magazijn. (3) J.C.C. den Beer Poortugael. Levensschets van D.J. den Beer Poortugael. Leyden, E.J. Brill, 1880 ("niet in den handel"), 42 p., orig. clothbacked printed boards (free endpapers browned, rare). (4) A. Neander. De heilige Bernhard en zijn tijd. Uit het Hoogduitsch vertaald door R.P. Verbeek, predikant te Doorn. Rott., printed by D.J. Mensing for Van der Meer & Verbruggen, 1850, 2 vols., (8),268; (4),180,(3) p., orig. unif. printed boards (paper over spines browned and splitting). (5) W. Eekhoff. Voorlezing over het leven van Dr. Justus Hiddes Halbertsma en zijne verdiensten omtrent de geschiedenis, taal- en letterkunde, vooral van Friesland. Leeuw., W. Eekhoff, 1869, 80,(1) p., orig. printed wr. (sm. imperfections, scarce). (6) (E. Münch). Johan Heinrich Daniël. Zschokke, in de voornaamste oogenblikken zijns levens, geschriften en handelingen, met zijne vrienden en vijanden. Amst., printed by Bonga & Comp. for M. Schooneveld & Zoon, 1858, XII,217 p., orig. printed wr. (wr. some defects). -and 14 others (incl. 1 duplicate) (total 20 in 21 vols.)