LOT 265
SOLD €220,00

Konstantinopel Zooals het is en de Turken, zoo als zij zijn

Een Tafereel naar het leven. Georg Wilhelm von Lüdemann (1796-1863) Leeuwarden, Steenbergen van Goor, 1827. viii, 301 p. With lithogr. frontisp. by Burggraaff. Half leather.

*Ludemann does not particularly like Turkey, as becomes apparent from the foreword: "De schrijver (..) is een echte antibarbaros, als een warm voorstander van de heilige zaak der Grieken (..). Dit tot wegneming van het mogelijke vermoeden, dat hij min of meer Turkschgezind zoude zijn (..) Bij de Grieken is toch ook alles geen goud, wat er blinkt, hoewel zij tegenover hunnen Turkschen despoot waarlijk edele, waarlijk groote mannen zijn. - God schenke hun de overwinning!"