LOT 671
SOLD €900,00

[Grachtenboek. Caspar Philips Jacobsz] Verzaameling van alle de huizen

en prachtige gebouwen langs de Keizers en Heere-grachten der stadt Amsteldam, beginnende van den binnen Amstel en eindigende aan de Brouwers-Gracht, bestaande in ruim 1400. prachtige en trotsche gebouwen origineel van huis tot huis geteekend en op kunstige koopere plaaten afgebeeld (...) Het is ook van niet minder dienst aan Timmerlieden, Metzelaars, Steenhouwers, Schilders, Smits en meer andere die aan de bouwkunst behooren (...). Amsterdam, Bernardus Mourik, [1768-1771], letterpress title page and list of subscribers, followed by 24 numbered, double-page engraved plates by Caspar Philips Jacobsz., contemporary halfleather with gilt, ribbed back, large folio.

Somewhat stained/ foxed copy, occ. small wormholes and with vague folds. The "ears" to which the plates have been mounted are slightly shabby. Still a good copy in the original binding. Added: Bijzondere uitgave ontleend aan het werk Vier eeuwen Herengracht (...). bevattende de inleiding, geveltekeningen van alle huizen aan de gracht en twee historische overzichten (Amsterdam, 1976, profusely illustrated, original wrapper, oblong folio). (total 2)