500-532 Literatuur

veiling / 13 november 2012
[500 - 510] [511 - 520] [521 - 530] [531 - 532]
kavel: 511
Uncle Tom's Cabin; or The History of a Christian Slave
-Harriet Beecher Stowe. With an Introduction. London, Partidge & Oakey, Paternoster Row, 1852. XII, 275 p. in halfmarokijn. -

verkocht € 40.00
kavel: 512
[A.A.M. Stols] A. Roland Holst
-Het Elysisch Verlangen. Maastricht, The Halcyon Press, 1928. 36, (1) p. gedrukt in 3 kleuren, oplage 225 exempl., orig. omslag (titelpag. gedeeltelijk verkleurd). P.C. Boutens (vert.). Oden en fragmenten van Sapfo. Maastr., The Halcyon Press, 1928. 37, (1) p. In rood en zwart, gedrukt in 125 exempl., orig. omslag. Les oeuvres de François Villon. Den Haag, A.A.M. Stols, 1942. 144, (8) p. In drie kleuren gedrukt, oplage 327 exempl., orig. half-perkament (luxe exemplaar). - en 5 anderen, allen gedrukt door Stols/ Halcyon pers. -

verkocht € 80.00
kavel: 513
Lot bestaande uit 20 stuks fine printing.
-Enkele titels: J.W.F. Werumeus Buning, Afscheid (epiloog in memoriam), triomf van den dood en andere gedichten (Haarlem, Joh. Enschedé en zonen, 1929, opl. 115); C. Huygens, 't Voor-Hout ende 'tKostelick Mal (Maastricht, C. Nypels, 1927, opl. 250); H. Roland Holst-Van der Schalk, De loop is bijna volbracht (Geen plaats, Mansarde Pers, z.d., opl. 100); W.B. Yeats, Selected Poems (Amst., A.A. Balkema, 1939, opl. 200); Den Sack der Consten (Antw., Kameleon Pers, 1940, opl. 300) en J. de Deckers, Goede Vrijdag (Maastricht, Leiter-Nypels, 1923, opl. 220).-

verkocht € 70.00
kavel: 514
[Tweede Wereldoorlog]. Lot van 22 (meest) clandestiene uitgaven
-Enkele titels: (J.H. van Eikeren), Vier Maria Legenden (zonder plaats, uitg. en jaar); J. Geel, Gesprek op den Dachenfels (Amst., A.A. Balkema, (1944)); J. Engelman, Hart en Lied ((Den Haag), Final Stage Press, 1944); J. Engelman, In het verborgene gedrukt (Utr., v.h. J.G. Broese, 1945. Gesigneerd door auteur en uitgever); Egidius waar bestu bleven (Amst., De Bezige Bij, 1945); Moffenspiegel. Een boekje over Adolf de Eerste (en de laatste) en zijn trawanten (Amst., De Bezige Bij, 1944) en F. Langen, Achter slot en grendel (Amst., De Bezige Bij, 1944).-

verkocht € 110.00
kavel: 515
Karel van het Reve
-Goed en schoon in de sovjetcritiek. G. A. van Oorschot, Amsterdam, 1954. Proefschrift van Reve aan de Universiteit van Amsterdam, gebrocheerd, 8vo. + Dankwoord bij de aanvaarding van de P.C. Hooftprijs 1981, G. van Oorschot, Amsterdam, 8vo, 16 p. Gesigneerd 6 juli 1982, nr. 3 uit 225 ex. Voetnoot door S. Carmiggelt. + De ouderwetse roman in Rusland, G.A. van Oorschot, Amsterdam, 1957. 8vo, 31 p. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar in Slavische letterkunde aan de universiteit te Leiden op 18 oktober 1957. -

verkocht € 90.00
kavel: 516
Anne Frank
-Het Achterhuis, Amsterdam, Contact, 1948. Derde druk, eerste editie. 253 p., gebonden. Licht sleets, redelijk goed exemplaar. + Weet je nog? Contact, Amsterdam, 1949. 64 p., gebonden. Verhalen en sprookjes van Anne Frank, ill. door Kees Kelfkens. Goed ex. Beide zonder s.o. -

verkocht € 45.00
kavel: 517
Willem Elsschot - Tsjip De Leeuwentemmer
-Amsterdam, P.N. van Kampen & Zoon N.V, ca. 1946. -
€ 35 - € 70
kavel: 518
Eduard du Perron (1899-1940)
-Ansichtkaart aan Cola Debrot dd. 6 nov 1936. (Niet in verzamelde brieven). Penang, 4 nov 1936. Kaart aangetroffen in het boek: Grondbegrip der Psychoanalyse, A.J. Westerman Holstijn, met sign. Debrot. -
€ 150 - € 200
kavel: 519
De Dierenriem
-Albert Helman (Lou Lichtveld 1903-1996), 1941. Nr. 44 van 100 exemplaren. Folio 38x26 cm. Met 12 paginagrote linoleumsneden van Pieter Starreveld. Gesigneerd door schrijver en illustrator. -

verkocht € 130.00
kavel: 520
Hugo Claus
-Almanak. 366 knittelverzen. Amst., Cornamona Pers, 1982. Ca. 400 p., gedrukt in 60 exemplaren, orig. goudgeletterd linnen met gemarmerde schutbladen, kart. beschermhoes. -

verkocht € 160.00