500-532 Literatuur

veiling / 13 november 2012
[500 - 510] [511 - 520] [521 - 530] [531 - 532]
kavel: 521
Han G. Hoekstra (1906-1988)
-Een manuscript-cahier van verzen, "geschreven uit de vrije hand". 1942. Nummer III. Exemplaar bestemd voor Peter van Rossum te Amsterdam. 18 p., touwgebonden en handgeschreven.-
€ 175 - € 350
kavel: 522
De Kleine Johannes
-Frederik van Eeden. Met IX lithografiën en versieringen door Edzard Koning. 's-Gravenhage, Mouton & Co, ca. 1898. 190 (6) p. Luxe editie in halfperkamenten kunstband met vergulde titel en fleurale versiering, groen linnen. -

verkocht € 175.00
kavel: 523
[Boekband] Le Colonel Chabert
-H. de Balzac. Paris, Calmann Lévy, 1886. In vergulde donkerblauw marokijnen privé-band, signatuur 'Asper Frères' op rug. 8vo, 176, (4) p. Met 6 gravures van Delort naar Boisson. Nr. 116 van 225 exemplaren. -

verkocht € 170.00
kavel: 524
Ik Jan Cremer. Jubileumeditie. 20 April 2000
-Amst., De Bezige Bij, 2000. Gesigneerd boek met zilveren stofomslag, CD en gesign. zeefdruk van Jan Cremer, gedrukt in 250 genummerde exemplaren, orig. linnen doos.-

verkocht € 100.00
kavel: 525
[Hella S. Haasse]. Klein archief.
-Bestaande uit 7 foto's van Hella Haasse en familie (5 jeugdfoto's), ingebonden script van een toneelstuk (Schaken met Diponegoro) met opdracht van o.a. Willem Nijholt, ingebonden Catalogus Indische Bibliotheek, 4 boeken uit de bibliotheek van Hella Haasse met opdrachten en briefjes.-

verkocht € 260.00
kavel: 526
Hugo Claus. Mijn Honderd Gedichten.
-Amst., De Bezige Bij, 1986, 1ste ed., 153,(7) pag., gebonden in een luxe halfmarokijnen band. + Idem. Evergreens. Omdat o.a. Twintig hommages met nota's daarbij. Amstelveen, AMO, 1986, geen paginering, illustraties Hugo Claus, gedrukt in 195 exempl. (150), orig. omslag, quarto. + 2 andere door dezelfde.-
€ 120 - € 220
kavel: 527
Willem Frederik Hermans. Drukproef voor "Koningin Eenoog".
-Amst., De Bezige Bij, 1986, (8) textpag., 143 foto's door W.F. Hermans, gemarmerde omslag met etiket, quarto (gedeeltelijk ongeopend). + Puzzel van de omslag van Nooit meer slapen (als nieuw in cellofaan).-
€ 100 - € 200
kavel: 528
Nescio (Frits Grönloh, 1882-1961)
-Familie foto met Frits en Sara Grönloh, Nellie, Osrie, Miepie, Alie Grönloh en Wim Peuris en Mies Peuris Grönloh. Originele foto, ca. 1908. 16,5 x 22,5 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 529
[Nescio]. Klein familie archief van de familie Veelbehr/ Grönloh.
-Bestaande uit: ca. 100 foto's (waaronder familiefoto's, portretten, groepsfoto's en portretten) enkele met bijschrift op achterzijde, een exemplaar van Dichtertje/ De Uitvreter/ Titaantjes (2de druk) met inscriptie "R. Veelbehr" en "Oma Grönloh", rouwkaart van de moeder en de echtgenote van Frits Grönloh, poesie-album van Sara Grönloh en ca. 20 getuigschriften, vergunningen, persoonlijke documenten en andere parafernalia.-

verkocht € 620.00
kavel: 530
Mijn liefde voor Multatuli.
-Door Jan Wolkers. Leeuwarden, De Tille, 1987, 16 bladen, eenzijdig bedrukt, uitgegeven in 250 genummerde en gesigneerde exemplaren, los in orig. portfolio, quarto. + Lees wat er staat. Simon Vinkenoog en vrienden. Amst., Western Market Art Press, 1988, (2),74,(2) pag., uitgegeven in 360 genummerde exemplaren (300), orig. kart. omslag, quarto. + Zelfportret van een ander (...). Selbstbildnis eines Anderen (...). Münster, Kleinheinrich, 1993, ongepagineerd, illustraties Max Neumann, orig. kart. omslag, quarto. + 3 anderen door Gerard Reve, Lucebert en Anne Ridler.-

verkocht € 140.00