570-699 Varia II

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 665
[Groenland] Fridtjof Nansen 1861-1896
-Von W.C. Broegger und N. Rolfsen (vert.) Eugen von Enzberg, tekeningen van Chr. Krohg, Otto Sinding, K. Werenskiold, foto's Dr. Erich von Drygalski, Berlin, Fussingers Buchhandlung, 1896, 2e auflage.-
€ 50 - € 100
kavel: 666
[Manuscript] Protocollen, enz. ten behoeve van de rechtspraak en aan het Engelse hof. ca. 1780-1880
-Court and Sessions. Forms of oaths etc. Handgeschreven protocollen, eden en regels die dignitarissen ten nutte kunnen zijn bij officiële gelegenheden, de rechtspraak enz., Dit protocollenboek is laat 18e eeuws met 19e eeuwse toevoegingen, bevat meerdere handschriften en is gebruikt ten tijde van Koning William IV en Koningin Victoria.-
€ 250 - € 500
kavel: 667
Robert Jasper Grootveld (1932-2009)
-Diverse kaartjes aan Henk Meier en Jeanine. Door Grootveld handgemaakte en beschreven kaartjes, met gestencild papier beplakt met tape waarover een postzegel - en enkele briefjes als "Klaas must pay some M. aan Henk Jakop Meier 9 gulden" achterop een kassabonnetje. -

verkocht € 170.00
kavel: 668
Ex-libris collectie ca. 300 stuks
-5 boeken (4to., linnen) van de NBC met zowel los als ook ingeplakt Nederlandse ex-librissen uit de 20e eeuw. (totaal 5)-

verkocht € 200.00
kavel: 669
[Erotica] L'Odyssée d'un pantalon
-E.D., Amsterdam, A. Brancart. Verschenen onder uitgeversnaam Aux dépens de la Compagnie. 1889. Eerste druk van dit scabreuze boekje. 189 pp. Met handgekleurde gravure na titelp. 8vo, in halfleer met gemarmerde platten. -

verkocht € 170.00
kavel: 670
[Politiek] VVD - Brieven ministers aan minister van defensie S.J. van den Bergh, bij zijn aftreden in 1959
-1959. Brieven aan Sidney van den Bergh die n.a.v. zijn affaire met een nog niet gescheiden vrouw werd gedwongen af te treden, na een maand daarvoor te zijn aangetreden in het kabinet de Quay I als minister van defensie. En nog 3 brieven, o.a. van Joseph Luns, destijds minister buitenlandse zaken. Toegevoegd een brief van minister president Piet de Jong uit 1969 .-

verkocht € 100.00
kavel: 671
[Utrecht] Tijdschrift voor geschiedenis, oudheden, merkwaardige bijzonderheden en statistiek
-Utrecht, N. van der Monde, 1835-1846. 8 delen uit de eerste en tweede (Utrecht voorheen en thans) serie.-

verkocht € 50.00
kavel: 672
[Oorlog] Opinion de M. Le Général du Genie Nempde
-Sur l'Incendie de Moscou, Paris, Delaunay, 1826, brochure met papieren omslag, een zicht op het Kremlin en een plattegrond van Moscou; het omslag los, vlekken in de tekst. Toegevoegd: 8 andere boeken m.b.t. diverse oorlogen in verschillende gebieden. Sold w.a.f. (totaal 9)-
€ 100 - € 200
kavel: 673
[Oogziekten] Verhandeling over de Cataracta,
-Waar in derzelver oorzaaken, kentekenen en gevolgen (...) der operatie; Benevens eene voorreden over 't samenstel van 't oog (...) Jan Pieter Rathlauw, Amsterdam, Gerrit de Groot, 1752-

verkocht € 200.00
kavel: 674
[Fabels] Inleiding in de fabelkunde der oude Grieken en Romeinen
-Christiaan Tobias Damm, Leyden, A. en J. Honkoop, 1794-
€ 100 - € 200