570-699 Varia II

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 584
Scrapalbum
-Plakboek met frontispiece C.W. Mieling, 's Gravenhage, Haarlem, A.C. Kruseman. Album met 25 eenzijdig fraai gecomponeerde pagina's. 4to, in halfleer. -

verkocht € 80.00
kavel: 585
Codex Seraphinianus
-Luigi Sefarini (Rome 1949), Franco Maria Ricci, Landshoff, 1981. Gebonden met stofomslag. Goed ex. -

verkocht € 130.00
kavel: 586
[Boekband] Georg Rueter 1875-1966
-Het levenswerk van F.C. Donders door E.C. van Leersum. Erven F. Bohn, Haarlem, 1932. 408 pp. 4to. In rijkversierde vergulde perkamenten band, op achterzijde gesigneerd met initialen GR. In bijbehorende cassette, eveneens met bandontwerp Rueter.-

verkocht € 460.00
kavel: 587
[WOII]
-Het ABC van het Naziregiem. Geteekend door Herman A.Vos. 28 pp. geniet + Neues Deutschland. Ein Bildbuh fuur die Auslandsdeutsche Jugend von Friedrich Stieve, gestaltet von A.R. Marsani, Heinrich Hoffmann, München, 1939. Scheur bovenzijde voorplaat, verder goed ex. - en enkele losse documenten waaronder Het Joodsche Weekblad. Uitgave van den Joodschen Raad voor Amsterdam, 2e jaargang no 17a, 1942 waarin wordt aangekondigd dat Joden zich binnen 2 dagen dienen aan te melden voor "Arbeidsverruiming in Duitschland", een jodenster dienen te dragen en niet van woonplaats mogen veranderen. -

verkocht € 80.00
kavel: 588
[Boekband] Tramwegen van Antwerpen en Omgeving
-Hulde-adres aan de Heer Francois Verrept tgv het afscheid aan deze maatschappij als directeur. Met 1070 signaturen van het personeel der Tramwegen van Antwerpen en Omgeving, 1951 op gekopieerde vellen. Album in kalfsleer met uitbundige vergulde afwerking en wapenschild, geribde rug met vergulde florale decors. -

verkocht € 100.00
kavel: 589
Album Pieter Adriaan Jacobus Moojen - Koloniale Tentoonstelling Parijs 1931
-Album dat de namen bevat van hen die een blyk van hoogachting wenschten te geven aan Pieter Adriaan Jacobus Moojen voor de byzondere arbeid door hem verricht als hoofdleider van den bouw van de Nederlandsche afdeeling op de Koloniale Tentoonstelling te Parys 1931. Met 29 handtekeningen in folio kalfslederen album met verguld Art Deco motief en fraaie handgetekende frontispiece in Art Deco door N.J. Hiemstra, 1932. -

verkocht € 130.00
kavel: 590
[Militaria] Album C. van Aller. Leeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda 1901
-Album bevatttende de Namen der Officieren en Ambtenaren der Koninklijke Militaire Academie, die hebben bijgedragen tot het Geschenk den Heer C. van Aller vereerd, bij gelegenheid van zijn 25 jarig jubilé op 1 September 1901 als Leeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda.8vo, in halfleer met vergulde bandversiering en gemarmerde platten. Met 46 handtekeningen, elk op een enkele pagina geplaatst. Handgetekende en gecalligrafeerde frontispiece door J.E. Meijer. -

verkocht € 240.00
kavel: 591
[Rusland] Toeristische albumpjes
-Enveloppe met 33 kaarten, ca. 1935 + Kropotkin-Album Foto's van P.A. Kropotkin en zijne begrafenis te Moskou op 13 Februari 1921. Uitgave van het Sociaal-Anarchistisch Verbond, 1923. (46) pp. Oblong met pap. omslag, besch. aan randen - en 3 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 592
[Rusland] Theater
-Jushny's theater - Russian Theatre the Blue Bird. December 1921-december 1922. Berlin. 48 pp. gebroch. Met ills en tipped-in platen van Boguslawskaja, Tschelischtschew, Chudjakow e.a. Besch. aan rug besch. Plaat pag. 23 op pag. 29 geplakt + Jushny's Theater - Der Blaue Vogel. Selle-Eysler, Berlin, ca. 1926. 4to, 16 pp. Promotie folder voor het Kleinkunsttheater van Jasha Jushny, exil-Rus, wiens theatercabaret legendarisch werd in Berlijn. Met 10 tipped-in reproducties van oa. Prof. E. Stern, W. Nowikow en Klement en een foto van Jushny. Redelijk ex. aan rug licht besch. + 5 andere over Anna Pawlowa en het Jushny theater.-

verkocht € 240.00
kavel: 593
Bouwplaten
-Lot van 17 bouwplaten ca. 1935-1980. Met o.a. Mobilgas tankauto, ca. 1950 + Lloyd LT 500 sechssitziger personenwagen, ca. 1958. + De Jeep, ca. 1946 - en 14 andere.-

verkocht € 60.00