570-699 Varia II

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 594
[Erotica] Manuscript
-Frankrijk, ca. 1935. Auteur/tekenaar onbekend. Twee mappen met hierin 13 en 15 bladen, bestaande uit tekst en 19 tekeningen (gemengde techniek). Handleiding voor een vrouw hoe zich te kleden en gedragen in een masochistische rol in diverse situaties. -

verkocht € 150.00
kavel: 595
[China] Het Hemelsche Rijk
-Luimige Voorstellingen. [Auteur onbekend] 's Gravenhage, Gebr. Abrahams. 30 pp. Halflinn., kl. 4to met chromolith. ills. Licht sleets aan randen (bijgekleurd) + Chinese New Year Festivals. A Picturesque Monograph of the Rites, Ceremonies and Observances in relation thereto by Juliet Bredon. Kelly and Walsh, Shanghai, 1930. 29 pp. Groot 4to In gerest. roodzijden band met vernieuwde rug.-

verkocht € 180.00
kavel: 596
[Brits-Indië] Het twaalfjarige soldatenleven van den Majoor Hodson in Britsch-Indië
-vrij vertaald uit het Engelsch door A.C. Lorentz, Arnhem, D.A. Thieme, 1860. 283 pp. Met steendruk naast titelp. -

verkocht € 70.00
kavel: 597
Atlas der Anatomie des Pferdes
-Reinhold Schmaltz, Richard Schoetz verlag, Berlin, 1905-1914. Erster-dritter Teil. Das Skelett, Die Lage der Eingeweide - en Topographische Myologie. Zweite Auflage. Linnen geb. Met tekeningen van Vincent Uwira. Lithografie achter doorzichtig dekblad. Complete reeks met 78 platen. -
€ 125 - € 250
kavel: 598
Henry Havard (1838-1921)
-La Hollande Vol d'Oiseau. Eaux-fortes et fusains par Maxime Lalanne. Librairie van Bakkenes et Cie, 1883. (8), 400 pp. 4to, in rood linnen met goudopdruk. Sleets aan randen + La Flandres a Vol d'Oiseau. llustrations d'après nature par Maxime Lalanne. Amsterdam, Librairie van Bakkenes et Cie, 1883. viii, 404 pp. 4to, in rood linnen met goudopdruk. - en 5 andere van Havard + Tableau de Paris par Edmond Texier. Ouvrage Illustré de quinze conts gravures. Tome Premier et second. Paris, Paulin et le Chevalier, 1852. 388; 396 pp. In halfleer met vergulde titel. Folio. Sleets aan rug en hoeken.-

verkocht € 70.00
kavel: 599
[Illuminatie]
-The Grandes Heures of Jean Duke of Berry. Bibliotheque Nationale, Paris. Introduction and legends by Marcel Thomas. George Braziller, New York, 1971. Folio, geb. met s.o. 183 pp. + The Golden Age of Dutch Manuscript Painting. Rijksmuseum het Catharijneconvent/The Pierpont Morgan Library, Henri L.M. Defoer e.a., Belser Verlag, 1989. 318 pp. Sc. 4to. Vochtvlek achterin boek + 10 andere mbt. illuminatie.-

verkocht € 100.00
kavel: 600
[Koken] Praktisches Kochbuch
-Henriette Davidis Praktisches Kochbuch fur die gewohnliche und feinere Küche. (...). 32. verbesserte und vermehrte Auflage. Bielefeld und Leipzig, Belhagen & Klasing, 1898. 733 p. Linn. Mooi ex. in de originele cassette + Die Vegetarische Küche, M. Briegleb, Berlin, W. Vobach & Co, ca. 1900. 127, (2), p. + De Fryske Petiele en hwet der op en ynb leit, S. Kloosterman, A. J. Osinga, De Fryske Bibleteek nr. 44, Bolswart, 1938. - en 6 andere-

verkocht € 60.00
kavel: 601
Touristische folders
-Ca. 70 folders van touristische plaatsen in Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Noorwegen, Nederland e.a. Meest voor 1950. Met enkele fraaie ontwerpen.-
€ 60 - € 90
kavel: 602
[Film] Tijdschrift Cinema & Theater
-Lot van 7 bundels met honderden nummers tussen 1922 en 1933 van dit tijdschrift + Het jaargang 1943, vrijwel compleet. (mankeert nr. 29)-

verkocht € 140.00
kavel: 603
[Historie] Historisch Gedenkboek der Herstelling van Neerlands Onafhankelijkheid in 1813
-(4 delen + registerdeel), G.J.W. Koolemans Beijnen, Haarlem, De Erven F. Bohn, 1912 en 1913, uniform gebonden + Het aandeel van den Amsterdamschen Handel aan den opbouw van het Amerikaansche Gemeenebest, Dr. P.J. van Winter (2 delen), 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1927 en 1933.-

verkocht € 80.00