570-699 Varia II

veiling / 6 mei 2014 Zitting I
kavel: 614
[WOII]
-Kleine Kriegshefte nrs. 1, 5/6, 7 en 8. Zentralverlag der NSDAP, Berlin, 1940 + 7 nummers van het ondergrondse "Het Dagelijks Nieuws", Leiden 1945 + 40 nummers van het tijdschrift Signaal -en een bundeling van de nrs. van 15 juni 1940 t/m december 1940 - en 17 andere.-

verkocht € 70.00
kavel: 615
Leids Ontzet
-Feestwijzer Feestviering Leids Ontzet. Reeks van 1924 t/m 1938 (1926 ontbreekt) en 1945 tm 1961 + Feestwijzers Koninginnedag 1945 t/m 1949 en 2 andere + 10 andere uitgaves m.b.t. het Leids ontzet.-
€ 80 - € 150
kavel: 616
[Muziek] Tuney Tunes
-Bundelingen per jaargang van 1945 nr. 21 tm 1954 nr. 131 + Losse nrs. tm 164 - en enkele andere.-

verkocht € 220.00
kavel: 617
La revue des Folies Bergère
-Album 1924-25. M. de Brunoff, Paris. 40 p. Met hartvormige cover-uitsnede. Geniet, 4to. + 5e album, 1927. Editions Artistiques de Paris. 40 p. Met cover-uitsnede - en 1931. Editions de Paris. 32 p. Mooi exemplaar met cover- uitsnede. Alle in goede staat.-

verkocht € 80.00
kavel: 618
Scenes from Philadelphia. Society of Raim-Tuppani 1911
-Oblong 4to, met zijde gebonden. Etsen van Philadelphia, gesigneerd in potlood door James H. Finchen, F.W. Harer, e.a. Mooi exemplaar.-
€ 60 - € 90
kavel: 619
[WOII] Krantenknipsels
-Album met krantenknipsels, folders en pamfletten uit WOII. Een bijzondere collectie met o.a. een pamflet hoe je te gedragen tegen krijgsgevangenen, 1942, het document waarin het Joodse artsen, tandartsen, vroedvrouwen, apothekers en assistenten wordt verboden wordt hun beroep uit te oefenen, 10 fotokaarten van het bombardement te Rotterdam en documenten en pamfletten van of m.b.t. de universiteit. Album groot 4to. Waarin 35 p. beplakt en enkele losse vellen bijgevoegd. -
€ 75 - € 125
kavel: 620
Verblijf van Koning Willem III te Utrecht, september, 1853
-Lot met programma der feestplegtigheden, bij gelegenheid van het bezoek van Z.M. den Koning aan de stad Utrecht op 14- 17 september 1853. Utrecht, N. de Zwaan. 8 p. + personeel bewijs van toegang tot de soirée musicale, voor den heer Mr. H. Hootf Graafland + Wijnkaart voor de gelegenheid, steendruk P. W. vd Wijer + Feestgroet der Stad Utrecht aan Nederland's koning Willem III. Woorden van Mr. C.W. Opzoomer, L.E. Bosch en Zoon, Utrecht, 1853. Met bijlage. 6 p. - en 7 andere-

verkocht € 90.00
kavel: 621
Nederlands-Indië: Archief gevangenisdirecteur 1946-1952
-Koffer met privé-archief van meer dan 100 gesigneerde documenten uit de periode 1948 -1952 in de Tjipinang-gevangenis te Mr. Cornelis (Jatinegara, in Jakarta). In originele koffer uit het bezit van een Nederlandse gevangenisdirecteur. -

verkocht € 200.00
kavel: 622
[Provo] Provo no. 1-15
-Amst., 1965-1966, 15 nummers, illustraties, orig. omslag, smal quarto. = Compleet. Met bijdragen van o.a. Roel van Duyn, Robert Jasper Grootveld, Luud Schimmelpenninck, Relus Terbeek, Hans Metz, Constant Nieuwenhuys Plus: LYNX (4 nummers, incl. 1 zakje "LSD"), SCANDAL (2 nummers), WELSTAAT, DESPERADO en REVO.-

verkocht € 340.00
kavel: 623
[WOII] Lijst van geschriften, welke als aanstootelijk voor de eerbaarheid zijn te beschouwen
-Samengesteld door de recherchecentrale (...). Den Haag, Algemeene Landsdrukkerij, 1943, (2),52 p., orig. omslag. - Voorblad los, rug beschadigd door het gebruik van goedkoop papier. Lijst van boeken die in de oorlog niet gelezen mochten worden. Voornamelijk erotische titels. Toegevoegd: Twee Handgeschreven kaarten, door P. Schaft (vader van Hannie Schaft) en J. Niemeijer (priester te Haarlem) waar mej. C.M. Top vrijgepleit wordt van Duitsgezindheid tijdens de oorlog. -

verkocht € 60.00