580-675 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 9 juni 2015
kavel: 591
[Over boekbanden, gebonden door Geert van Daal] Zwischen van de Velde Und Bauhaus.
-Otto Dorfner und ein wichtiges Kapitel der Einbandkunst. De van de Velde au Bauhaus. Otto Dorfner et la reliure en Allemagne. Halle en Weimar, Otto-Dorfner-Institut, 1999, 228,(4) p., gebonden door Geert van Daal in rijk verguld halfleer, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 220.00
kavel: 592
Anton Heyboer (1924-2005) De avonturen van Empie en Sharpie
-Ca. 1944. 12 proefdrukken van een nooit verschenen prentenboek in de oorlog. Afmeting per vel 18,5 x 25 cm. -
€ 200 - € 400
kavel: 593
M.C. Escher (1898-1972)
-Ex Libris G.h. 's Gravesande. Originele houtsnede met spreuk: 'Van dichten comt mi cleine bate/ Die liede raden mi dat ict late' Originele houtgravure van M.C. Escher. [1940]. Bladgrootte 7,1 x 7,0 cm. Houtgravure meet 6,0 x 6,0 cm. -

verkocht € 140.00
kavel: 594
M.C. Escher (1898-1972)
-Balkon. Litho, 297 x 234 mm. Gesigneerd en gedateerd juli 1945 in de prent rechtsboven. -

verkocht € 1600.00
kavel: 595
Ernst Braches. Nieuwe Kunst. Toegepaste grafiek. Documentatie.
-Amsterdam, De Buitenkant, 2006, 2 delen, samen 1096 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk uniform linnen, 4to, in schuifdoos (standaard referentiewerk, onmisbaar voor het vakgebied).-

verkocht € 110.00
kavel: 596
[Zeldzame de luxe boekband] Het gulden boek voor de tuberculeuse kinderen.
-Omslag en bandversiering van J.B. Heukelom. Typografische verzorging van J.G. Veldheer. Rotterdam, Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose/W.L. & J. Brusse, 192 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk verguld vol perkament, vergulde sneden, 4to (zeer goed exemplaar).-
€ 300 - € 500
kavel: 597
Encyclopédie des arts décoratifs et industriels modernes au XXème siècle en douze volumes
-Parijs, Imprimerie Nationale/Office Central d’Éditions et de Librairie, z.d. (1925), 12 delen, elk deel met 96 (gekleurde) platen. Oorspronkelijk uniform imitatie halfperkament, 4to, in uniforme moderne linnen dozen.-

verkocht € 600.00
kavel: 598
Drukkerij M.J. Portielje Amsterdam
-De Gravure letters en randen. Modellen van drukwerken gezet uit gravure-letter. Ca. 1922. 76 pp. Modellenboek met ca. 130 papiervoorbeelden (als nota's, aandelen, briefpapier, folders) met gebruik van de nieuw geïntroduceerde gravure-letter. Met gesigneerde getypte brief voor de ontvanger van het boek. -

verkocht € 80.00
kavel: 599
De Papiermolen
-Tijdschrift voor de Grafische Vakken. G.H. Bührmann's papiergroothandel N.V., Amsterdam. Nr. 4, 1933, nr. 8, 1935, nr. 9, 1935, nr. 12, 1950 en nr. 14, 1952. Met vele bijlages van o.a. Jan Lutz, Ruscha Wijdeveld, Muratti.-

verkocht € 85.00
kavel: 600
W.O.J. Nieuwenkamp [1874-1950]
-W.O.J. Nieuwenkamp & J.G. Veldheer, Oude Hollandsche steden aan de Zuiderzee, 1897. 49 pp. 34 x 27 cm. + J.G. Veldheer/W.J Tuyn, Oude Hollandsche dorpen aan de Zuiderzee, 1900 & Haarlem, erven F. Bohn. -
€ 70 - € 120