veiling / 2 december 2015 / 1250-1280 Collectie Jan Vrijman
[1250] [1251] [1252] [1253]
kavel: 1251 verkocht € 300.00

[De Kring. Rupert van der Linden] 25 Kringtekeningen van ledenvergaderingen (1995-1996)

en andere activiteiten. Rupert van der Linden. Zonder plaats, zonder datum (1996), geheel in pen en zwarte inkt, titelpagina, 25 platen (1x handgekleurd, 12x gesigneerd en gedateerd 1984-1996) en 1 overzichtsplaat, spiraalgebonden met doorzichtig plastic vooromslag en papieren achteromslag, 21 x 30 cm.
Niet gepubliceerd, althans geen exemplaren in picarta. Met op de keerzijde van het titelblad een handgekleurde tekening in pen en inkt met opdracht aan Jan Vrijman en met op de binnenzijde van het achteromslag een oorspronkelijk met twee hoeken ingeplakte brief (nu los) van Van der Linden aan "Lieve Jan". De overzichtsplaat geeft van alle 25 platen weer wie er op zijn afgebeeld.

Een zeer bijzonder, persoonlijk inkijkje in de Amsterdamse kunstenaarssociëteit De Kring. Zie over animatiefilmer, illustrator en striptekenaar Rupert van der Linden (1930-heden): http://www.beeldengeluidwiki.nl/index.php/Rupert_van_der_Linden.