veiling / 2 december 2015 / 1250-1280 Collectie Jan Vrijman
[1253] [1254] [1255] [1256] [1257]
kavel: 1255 € 50 - € 100

[Spellen] "Sint Nicolaas Spel"

Getint lithografisch bordspel gedrukt in bruin en blauw door Gebr. Braakensiek, 60 x 44,5 cm., Amsterdam, J. Vlieger, z.d. (ca. 1885), oudtijds gemonteerd op 4 stukken karton met linnen scharnieren en een niet-gerelateerde chromolitho op de keerzijde van één stuk.
In twee delen en met watervlekken en kleine beschadigingen in marges.

Zie de beschrijving van het Rijksmuseum: https://www.rijksmuseum.nl/nl/collectie/RP-P-OB-201.542. "Dit is een uitzonderlijk fraai bordspel met neogotische trekken. Bijzonder leerrijk is het plaatje bij het ‘eindpunt’ van het spel. Eén jongetje is braaf geweest en holt op Sinterklaas en zijn geschenken af. Vijf anderen worden door een geagiteerde Piet gemaand buiten te blijven. Met beteuterde en soms betraande gezichtjes kijken ze toe."

Met: één soortgelijk spel uitgegeven door dezelfde ("Prinses Wilhelmina Spel") en in soortgelijke conditie en met nog 8 diverse bouwplaten uitgegeven door Imagerie Épinal.