1300-1360 Topografie Europa

veiling / 2 december 2015
[1300 - 1309] [1310 - 1319] [1320 - 1329] [1330 - 1339] [1340 - 1351] [1352 - 1360]
kavel: 1320
N. Visscher - Groningae et Omlandiae Dominium Vulgo De Provincie van Stadt en Lande 1730
- P. Schenk / N. Visscher - Groningae et Omlandiae Dominium Vulgo De Provincie van Stadt en Lande.. - 1730. Gedetailleerde noord georiënteerde kaart van Groningen. Oud randgekleurd met figuratieve titelcartouche. 46 x 56 cm. -
€ 100 - € 200
kavel: 1321
[Fortificatie-atlas] (Introduction à la fortification
-dediée a monseigneur le duc de Bourgogne / par de Fer). (Parijs, De Fer, 1691-1695), met 9 genummerde platen waarvan 1-7 elk tegenover apart, gegraveerd tekstblad (1 blad voor plaat 1-2), gevolgd door 3 gegraveerde platen van het Canal de Maintenon en 171 gegraveerde kaarten, plattegronden (1x uitslaand) en profielen, met gegraveerd indexblad en afstandenblad aan het eind, contemporain gemarmerd kalfsleer met geribde, vergulde rug met marokijnen titelschildje, oblong folio.-
€ 2500 - € 5000
kavel: 1322
[Stedenatlas] Ausfürliche und grundrichtige Beschreibung der Freyvereinigten Staaten
-und Spannischen Niederlanden, in gewisse und sonderbare XVII Länder abgetheilet (...) Frankfurt and Leipzig, Christoph Riegel, 1691. Overlappend perkament met bindlint, 12mo., uitslaand geillustreerd frontispice, (5),1078,(8) pp.-

verkocht € 1000,00
kavel: 1323
[Cartografie] Novus XVII Inferioris Germaniae Provinciarum. 1635
-Typus de integro multis in locis emendatus a Guliel. Blaeu. Gedruckt t'Amsterdam bij Willem Blaeu op't water inde vergulde zonnewyser en gegraveerd door Josua vanden Ende. Kaart van de zeventien provinciën. 1635. Vgl. Koeman 2:121.1., kopergravure, 40x50cm., in lijst achter glas en passe-partout (63x74 cm.) originele kleuring, middenvouw zoals uitgegeven, allegorisch cartouche. Scheepjes op de Noordzee en in de Zuyderzee, explicatie, links-midden, mijlen-wijzer en adres, rechts-onder; verso Nederlandse tekst achter glas. In goede staat. -
€ 400 - € 800
kavel: 1324
[Admiraalsschip] Vaisseau du premier rang portant pavillon d'Admiral. 1695
-Kopergravure (43x55 cm.) in lijst achter passe-partout (61x72 cm.) van een zeilschip uit Pieter Mortier's "Neptune Francois". Gegraveerd door Jan van Vianen naar een ontwerp van Henry Sbonski de Passebon. In originele kleuring. Prent en lijst in goede staat.-

verkocht € 160,00
kavel: 1325
[Proefdruk] Tempel van Nederland. 1794
-Patriottische zinneprent in kopergravure (50x65 cm.), ingelijst achter glas met passe-partout (72x86 cm.) Tempel behangen met medaillons van belangrijke patriotten, historische figuren en heldendaden uit de vaderlandse geschiedenis (waaronder recente schermutselingen) en alle met onderschrift. Vrouwe Justitia als centale figuur onder het baldakijn van de Tempel van Nederland. Naar ontwerp van C. Visser door H.A. Banse en Co. Proefdruk, 1794. De prent met div. bruine (water)vlekken in een krachtige afdruk.-
€ 100 - € 200
kavel: 1326
[Cartografie] Provinces Unies des Pais-Bas. 1679
-connues sur le nom Hollande par P. Du-Val geographe ordinaire du Roy. Paris, chez l'Auteur. 1679. Gekleurde kopergravure (40x55 cm.) In lijst met passe-partout achter glas; met een prachtige cartouche waarin het wapen van de Vereenigde Provincies omringd door guirlandes en naamlijsten van "Hollandse" bezittingen van de Oost- en WestIndische Compagnie door putti omhooggehouden wordt. Goed ex.-
€ 80 - € 160
kavel: 1327
[Cartografie] Rotterdam. Blaeu. 1649
-De kaart van Rotterdam uit het stedenboek van Blaeu. 1649. Gekleurde kopergravure (42x53 cm.), ingelijst achter glas met passe-partout (65x75 cm.). Links boven het Wapen van Rotterdam en links en rechts een genummerde lijst van gebouwen, straten, bruggen, pleinen enz. Goed exemplaar.-

verkocht € 400,00
kavel: 1328
[Cartografie] Arnhem, Veluwe. Blaeu. 1662
-Tetrarchia Ducatus Gelriae Arnhemiensis sive Velavia. Rand-gekleurde kopergravure (41x52 cm.) van de Veluwe uit de Atlas Maior van Blaeu. 1662. Op het oosten gericht en veruit de mooiste kaart van dit gebied.Ingelijst achter glas in passe-partout (63x74 cm.). Met de wapens van Gelre, Hattum, Harderwijk, Arnhem, Wageningen en Elburg. Goed en mooi ingelijst exemplaar.-

verkocht € 200,00
kavel: 1329
Batavische Arcadia
-J. van Heemskerk. Antoni en Adrianus Schoonenburg. Amsterdam [1751]. 8vo., half-leer, titel op rug in goudopdruk, Franse titel, geillustreerd frontispice naar T. Onkruyt door A. van der Laan. vijf uitslaande gravures w.o. een zicht op Batavia (Jakarta), (12),656,(40) pp., de titelpagina ontbreekt, verder goed. Samengevoegd met Oudheden en Gestichten van het Bisdom van Deventer,-

verkocht € 80,00