veiling / 2 december 2015 / 1300-1360 Topografie Europa
[1300] [1301] [1302] [1303] [1304]
kavel: 1302 € 400 - € 800

[Schotland] Authenticated Tartans of the Clans and Families of Scotland.

Printed by Machinery. With map of the Highlands, showing the territories of the Clans. Introductory essay on the "Scottish Gael", by a member of the Society of Antiquaries of Scotland. Schotland, Mauchline: William and Andrew Smith, z.d. (1850), (gedrukt te Ayr door Mc. Cormick and Gemmell), (8),161 p., met handgekleurde, gelithografeerde kaart en 69 ingeplakte platen, oorspronkelijk rijk verguld linnen, alle sneden verguld, 4to.
Enkele katernen losgaand; hier en daar licht gebruind/roestvlekkig; achterplat vlekkig en linnen over scharnieren en buitenhoeken gescheurd. Exemplaar met op het schutblad in potlood eigenaarsnaam Joseph Chatin (...) Ensival (fabriek voor geweven stoffen) en met stempel van Alph. Piot op titelpagina. Tenslotte nog met ongeïdentificeerde oude opdracht op blanco beschermblad van de kaart.

Uitgebreid over deze zeldzame publicatie en het bijzondere, kleurrijke drukprocédé: http://resources.scottishtartans.org/authenticated.html