veiling / 8 december 2016 / 1800-1889 WOII
[1821] [1822] [1823] [1824] [1825]
kavel: 1823 € 70 - € 140

Jan Coenraad Nachenius (1890-1987)

Geëtst tweeluik: (1). "Als stilgeworden droom uit diepen grond". (2). "In tijdloos stenig land de Lorken staan. Dec. 1954". Twee etsen gedrukt op bruin papier, beide gesigneerd en "3/50" in potlood, getiteld in de plaat, beide 37,5 x 21,8 cm.
Met nog 1 andere ets door dezelfde (totaal 3). J.C. Nachenius was een Nederlands kunstschilder, graficus, etser en nationaalsocialistisch rassen- en kunsttheoreticus. Hij werd onmiddellijk na de oprichting van de N.S.B. lid. Een kenmerkend citaat van hem: "De individualistische tijd die achter ons ligt, zag in het huwelijk in de eerste plaats bevrediging van eigen behoeften, behoeften van velerlei aard. [...] Nu groeit iets anders daartusschen: instandhouding van het ras, rein houden van het bloed - verplichtingen tegenover Volk en Grootgermaansche Gemeenschap. Koud en zonder liefde? Ach, wij Noorderlingen, wij weten wel beter!"
  Highslide JS   Highslide JS