1700-1799 Varia

veiling / 8 december 2016
kavel: 1740
[Peepshows] (Jozef in de put gegooid door zijn broers)
-Peepshow bestaande uit 6 handgekleurde, gegraveerde panelen van elk 9 x 14 cm., zonder adres maar waarschijnlijk Augsburg, M. Engelbrecht, ca. 1780, in later omslagje.-

verkocht € 190.00
kavel: 1741
[Peepshows] (Militair kamp)

verkocht € 220.00
kavel: 1742
[Peepshows] Kijkkast van verschillende houtsoorten,
-met glazen lensje (doorsnede 4 cm.), de binnenzijde bekleed met behang als omgeving voor de eerste scène, voor het bekijken van peepshows van 6 panelen van ca. 9 x 14 cm. en met losse binnenbak voor 6 paneeltjes van ca. 7 x 9 cm., laat achttiende/ begin negentiende eeuw, 51 x 16,5 x 11 cm.-

verkocht € 400.00
kavel: 1743
De geschiedenis der Nederlandse papierindustrie, complete serie I-III
-H. Voorn, De papiermolens in de provincie Noord-Holland. Haarlem, De papierwereld, 1960, linnen gebonden. Beperkte oplage van 750 genummerde stuks. Deel I, 1960, 301 pp., nrs. 604 en 648 + Deel II, 1973, 736 pp., nr. 347 + Deel III, 1985, 565 pp., nrs. 146 en 252. Complete reeks, buiten de boekhandel om verschenen. Ruggen wat gebruind deel I, verder prima exemplaren. Deel I en III in doublet bijgevoegd. -

verkocht € 100.00
kavel: 1744
[Biologie] Twee werken: (1). Svenska fjärilar.
-Systematisk bearbetning av Sveriges storfjärilar macrolepidoptera av Fridhiof Nordström (...). Stockholm, Nordisk Familjeboks förlags, (1935)-1941, IV,86; (2),253,(1) p., met 50 gekleurde platen en enkele kaarten, oorspronkelijk halfmarokijn, folio (vele potloodaantekeningen, rugeinden wat geschaafd).-

verkocht € 70.00
kavel: 1745
[Facsimiles. Botanie] Twee werken: (1) Hortus Floridus by Crispin de Pass.
-Londen, Cresset Press, 1928-1929, 2 delen gedrukt in 550/ 530 exemplaren (500), met talloze illustraties, oorspronkelijk uniform halfleer, oblong 4to (facsimile van de editie 1614-1616).-

verkocht € 150.00
kavel: 1746
[Facsimiles] The Life of Saint Edmund King and Martyr.
-Londen, The Folio Society, 2004, 1 tekstdeel en 1 facsimile-deel uitgegeven in 1010 exemplaren, tekstdeel: XXXII,(2) p. en 119 bladen met transcriptie, oorspronkelijk verguld linnen, 4to; facsimile-deel: 119 bladen, gebonden in Nigeriaans geitenleer door Smith Settle (Otley) met leren titelschilden op de rug en het voorplat, alles sneden verguld, 4to, tekst- en facsimile-deel samen in linnen omslagdoos.-

verkocht € 95.00
kavel: 1747
[Botanie] Twee fraai gebonden werken: (1) Pierre-Joseph Redouté. Fruits and Flowers
-Comprising twenty-four plates selected from "Choix des Plus Belles Fleurs et des plus Beaux Fruits" (...) edited and introduced by Eva Mannering. Londen, The Ariel Press, 1955, XVI p., 24 gekleurde platen, luxueus gebonden in contemporain verguld vol rood marokijn door Zaehnsdorf (Londen), alle sneden verguld, folio, in halfleren schuifdoos.-

verkocht € 140.00
kavel: 1748
[Botanie] Fraai gebonden set van drie werken: (1) Pierre-Joseph Redouté. Roses
-& (2) Roses 2. Selected and introduced by Eva Mannering. Londen, The Ariel Press, 1954-1956, tweede/ eerste druk, 2 delen, XV/ XVI p., beide delen met 24 gekleurde platen, contemporain uniform halfmarokijn, oorspronkelijke omslagen meegebonden, folio.-

verkocht € 110.00
kavel: 1749
[Botanie] Fraai gebonden set van vier werken: (1) Pierre-Joseph Redouté. Roses
-Introduction de Jean Adhémar. Parijs, Éditions du Chêne, 1963, XIV p., met 18 gekleurde platen, contemporain halfmarokijn, oorspronkelijk omslag meegebonden, folio.-

verkocht € 110.00