1700-1799 Varia

veiling / 8 december 2016
kavel: 1750
[Bibliografie] Lot van 19 diverse (kleine) publicaties,
-deels (zeer) zeldzaam, w.o. (1) P. Joseph Nasrallah. l'Imprimerie au Liban. Beyrouth/ Harissa, 1949, XXIV,160 p., met illustraties, contemporain halfmarokijn door Ateliers Laurenchet, oorspr. omslag meegebonden, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 1751
[Boekdrukkunst] Het Drukkers Jaarboek 1906-1911
-Complete serie 4 opeenvolgende jaargangen Het Drukkersjaarboek 1906-1911 (niet verschenen in 1909 en 1910). Professioneel geïllustreerde drukkersjaarboeken met vakwerk van de grootste Europese drukkerijen en ontwerpers. Amsterdam, Ipenbuur & Van Seldam. Met bandontwerp en versiering van o.a. S.H. de Roos. Lichte gebruikssporen platten, deel 4 rug lichtjes getoucheerd. Binnenwerk prima.-

verkocht € 70.00
kavel: 1752
Veertien dagen op een ijsschots
-Authentiek verhaal der wonderbare redding van Klaas Klaassen Bording en zijne beide zonen, na een veertiendaagsch omzwerven op het drijvend ijs in de Zuiderzee; uitgegeven ten voordeele der gereddenen met portretten en een kaartje van een gedeelte der Zuiderzee. Zwolle, R. van Wijk, Anths. Zoon, 1849 (2),2,28,3 pp. Aan randen met tape hersteld + Twee weken in doodsangst door Jakobus. Nijkerk-Callenbach, 4de dr., ca. 1900 + facs. uitgave hiervan. de Schatkamer, Rumpt, 1998 + Veertien dagen van groote ellende of twee weken op een ijsschots in de Zuiderzee van 13 tot 27 januari 1849. 88 pp. Gebrocheerd, ca. 1915, uitgever onbek. + Veertien dagen op een IJsschots door S. Abramsz, Amsterdam, E.L.E. van Dantzig, 248 (10) pp. + tweede uitgave, L.J. Veen, Amsterdam - en Zee van IJs. Een waargebeurd overlevingsdrama op een bevroren Zuiderzee, Michiel van Straten. Hollandia, Haarlem, 2011. 160 pp. Gesigneerd ex.-

verkocht € 70.00
kavel: 1753
[Bibliografie] Vier diverse werken, w.o.: (1) Emile Picot. Catalogue des livres
-composant la bibliothèque de feu m. le baron James de Rothschild. New York, Burt Franklin, z.d., 5 delen, met talloze illustraties, oorspronkelijk verguld linnen, 4to (reprint van de editie 1884-1920).-

verkocht € 70.00
kavel: 1754
[Bibliografie] Zeven diverse werken: (1) Spécimens des Lettres françoises
-dites Caractères de Civilité des XVième et XVIIme siècles dans la Collection Typographiqye de Joh. Enschedé en Zonen. Haarlem, 1926, 40 p., oorspronkelijk karton (twee verschillende exemplaren, beide met vrije schutbladen gebruind, papier over rug ontbreekt of is beschadigd).-

verkocht € 100.00
kavel: 1755
[Biologie] Twee Zweedstalige werken: (1) Bilder ur Nordens Flora av C.A.M. Lindmann
-Andra och tredje upplagorna. Stockholm, Wahlström & Widstrand, 1922-1926, 3 delen, (6),178; (4),179-360; (4),361-635 p., met 663 gekleurde platen, contemporain uniform verguld half marokijn met de oorspronkelijke vooromslagen meegebonden, bovensnedes verguld, 4to (deel 1 boekblok gebroken en enkele platen los, ruggen verbleekt).-

verkocht € 110.00
kavel: 1756
Schaaktafeltje
-Eikenhouten tafel met daarbij schaakbord en stukken. 19de-eeuwse tafel met 4 gedraaide bewerkte poten en bewerkte middenpijler. Hoogte 74 cm, bovenblad 56 x 56 cm. Hierbij een laat 20ste-eeuws schaakspel, met fraaie mozaïekingelegde rand en bewerkte houtgesneden stukken.-

verkocht € 75.00
kavel: 1757
Lot van 4 werken: (1) J.A. Alberdingk Thijm. Gedachtenis eener Doorluchtige Doode
-Mededeelingen uit een Dagboek. Amsterdam, C.L. van Langenhuysen, z.d. (1877), 41 p., met gelithografeerd frontispiece portret, een plaat en een facsimile van een brief, oorspronkelijk linnen, bovensnede verguld, 4to (band wat vlekkig en wat slijtage op de hoeken/ rugeinden).-
€ 70 - € 140
kavel: 1758
[Cuba] Lot met ca. 125 kranten, folders, tijdschriften etc.,
-met o.a. uitgaven van de tijdschriften Cuba, Ediciones COR en Cuba Internacional en de krantuitgaven Gramma: Special supplement on the tricontinental, January 1966, en: The amazing case of the CIA spy in the guise of diplomatic official of the Mexican Embassy in Cuba.-

verkocht € 140.00
kavel: 1759
[Gezelschapsspelen] Kavel met 3 spellen en 1 centsprent,
-Bevat: (1) Gezelschaps-Apropos spel. 50 vragen/50 antwoorden. Rotterdam, J. Bergé. In doosje. (2) Hollandsch Loterij-Spel. Nieuw Gezelschaps-Spel. Leiden, J.J. Sleijser, [1870]. Met spelregels in doosje. (3) Wie weet het? Nieuw vraag- en antwoordspel met 48 schaduwbeelden. Uitgave van de "Sala-spelen met het Roode Zegel". Met spelregels in doosje. alle drie met lichte gebruikssporen. Samengevoegd met: (4) centsprent met 32 afbeeldingen van spelende kinderen. [Turnhout, Brepols, ca. 1830]. 41 x 33 cm., in lijst-

verkocht € 60.00