1700-1799 Varia

veiling / 8 december 2016
kavel: 1760
Drie facsimiles: (1) Reynaert de Vos. Herdruk van de Plantijnsche uitgave van 1566.
-Antwerpen, Museum Plantin-Moretus Groote Boekhandel N.V., 1924, uitgegeven in 275 genummerde exemplaren (1 van 250, dit is nummer 73), XLI,(3) p. voorwerk, facsimile ongepagineerd, tekst in Nederlands en Frans, met illustraties, oorspronkelijk halfperkament. -

verkocht € 100.00
kavel: 1761
[Indiase miniaturen] Lot van 6 gouaches,
-grotendeels interieurs met hooggeplaatste mannen en vrouwen, 19de/ 20ste eeuw, alle in meer of mindere mate gehoogd met goud en met manuscript op de in marges en/of op de keerzijde, 4x met decoratieve randen (deels met figuren/ voorwerpen), 12,5 x 5,8 tot 31 x 20,5 cm.-

verkocht € 160.00
kavel: 1762
Zes tekeningen: (1) Hermanus Fock (1766-1822) (toegeschreven aan). (Visser)
-Tekening in grijze inkt, grijs gewassen, 11,7 x 16 cm., vaag in potlood gesigneerd op keerzijde "H. Fock Fecit".-

verkocht € 90.00
kavel: 1763
Wajang poppen
-Twee houten beschilderde Wajangpoppen, ca. 1900-1920. Hoogte elk 57 cm. -

verkocht € 50.00
kavel: 1764
[Bart Huges] "Homo sapiens correctus"
-(Der Fall der Menschheit). (Amsterdam, 1962), publicatie in de vorm van een rol, 256 x 39 cm., met Duitse tekst die 10 illustraties omringt, de illustraties handgekleurd in viltstift en met arcering in rode en blauwe pen. -

verkocht € 700.00
kavel: 1765
Oratoire de la Famille avec indulgences spéciales de S.S. le Pape Pie IX
-Parijs, Armengaud, ca. 1860, twee verschillende kartonnen triptieken met elk in totaal 5 houtgegraveerde bijbelscènes naar triptieken van Rubens, elk met voorover klappende houtgegraveerde illustratie van een opengeslagen bijbel, elk 35 x 54 cm. (opengeslagen), met oogjes voor bevestiging aan de muur en koperen slotje in de vorm van een kruis om het geheel na dichtklappen af te sluiten, in verguld kartonnen portfolio (diverse kleine defecten, portfolio in twee delen).-
€ 50 - € 100
kavel: 1766
[Zoölogie] De dieren, afgebeeld, beschreven en in hunne levenswijze geschetst.
-Dr. L.A.J. Burgersdijk. 3 delen. Deel I. Zoogdieren. Deel II. Vogels. Deel III. Kruipende dieren, visschen, ongewervelde dieren. Leiden. D. Noothoven van Goor. 1864, 1869, 1873. 4to, uniform gebonden, half leer, titel op rug in goudopdruk en compleet met 245 kleurenlitho's. Deze set met vrijwel alle platen handgekleurd! De banden met gebruikssporen. De prenten in zeer goede staat.-

verkocht € 400.00
kavel: 1767
[Micrografie] J.C. de Widt (2de helft 18de eeuw). (Landschap met moedergeit en geitje).
-Micrografische tekening in zwart en groen, 15 x 18,5 cm., met 7 vogels in de lucht die de volgende signatuur in zich dragen: "Écrit à Amster/ dam ce 23/ may 1780./ par votre très hum/ ble et tres obeis/ sant servi/ teur J:C: de Widt", met de hoeken gemonteerd op drager.-

verkocht € 850.00
kavel: 1768
Wildfowl & Waders. Nature & Sport in the Coastlands
-Hugh B.C. Pollard (tekst) en Frank Southgate R.B.A. (ills). London. Country Life. 1928. Folio, half-kunstleer, titel op rug. 82,(1) pp. en compleet met 64 illustraties in kleur en zwart/wit. Samengevoegd met 3 andere:-

verkocht € 260.00
kavel: 1769
[Munten] Proofsets Nederland 1984-1995
-12 complete sets van 1984 t/m 1995. Kwaliteit: Proof. Muntontwerp: Bruno Ninaber van Eyben. In luxe etui. -

verkocht € 80.00