veiling / 8 december 2016 / 1700-1799 Varia
[1700] [1701] [1702] [1703]
kavel: 1701 verkocht € 220.00

Van Egmond's knipprenten; "Plak-album zamengesteld door Saar en Cor Kips."

Album met titelblad gevolgd door 10 stuks "Van Egmond's knipprenten", titel en platen met in de afbeelding geplakte afzonderlijke letters/ illustraties, gelithografeerd door Emrik & Binger, ca. 1870, oorspronkelijk gelithografeerd kartonnen platten met titel "Plak-Album voor de Nederlandsche jeugd", met linnen rug, oblong folio.
Inhoud en platten los en langs randen sleets/ gerafeld, hier en daar met scheuren. Ondanks de wat matige staat een leuk en kleurrijk item met grote, decoratieve platen. De KB heeft een exemplaar met maar 5 platen. De platen in ons album met de volgende Van Egmond volgnummers en titels: no. 2. Steenhouwerij; no. 5. Verscheurende dieren; no. 12. Hollandsche kleederdragten; no. 14. Paraderend stoomschip; no. 16. Houtzaagmolen; no. 17. Provisiekamer; no. 18. Locomotief; no. 20; Boudoir; no. 22. Soldaatje spelen; no. 23. Op de heide. Een schaapherder met schapen. De platen 18, 20 en 23 met opmerking in potlood "Manco Atlas van Stolk."

Met: een soortgelijke serie van 13 iets kleinere "knipprenten" (zonder adres) met als thema's o.a. straatcircus, stierengevecht, kinderspelen en paardenrennen. Toegevoegd: een album met 33 staalgegraveerde platen van diverse klederdrachten en gebruiken wereldwijd, door Henry Winkles naar G. Heck, ca. 1855, contemporain halfleer, oblong folio.