1950-1999 Speelkaarten, papieren speelgoed en speelgoed

veiling / 8 december 2016
[1950 - 1959] [1960 - 1969] [1970 - 1979] [1980 - 1999]
kavel: 1970
Speelkaartenkist
-Mahonie speelkaartenkist, Frankrijk, ca. 1870. Met porselein en parelmoer ingelegd. Porseleinen kaartsymbolen handgeschilderd. 28,5 x 16 x 8 cm.-
€ 125 - € 250
kavel: 1971
4 speelkaartenkistjes
-4 mahoniehouten speelkaartenkistjes met handgeschilderde porseleinen kaartsymbolen (harten, klaver, schoppen, ruiten koning). Frankrijk, ca. 1870. Elk 4 x 5,5 x 8 cm. Gevuld met benen fiches.-
€ 70 - € 120
kavel: 1972
[Speelkaarten] Porseleinen speelkaartenhouders
-Lot met twee speelkaartenhouders. België, ca. 1900. Replica duivelsontwerp Bayreuth + Klavervrouw geflankeerd met twee houders. Duitsland, ca. 1900 + twee speelkaartenhouders, Duitsland, ca. 1890 + twee speelkaarten-asbakjes + Russische luciferhouder, ca. 1900 - en een Jokerbeeldje, Sully's Collectables.-

verkocht € 100.00
kavel: 1973
[Speelkaarten]
-Porseleinen inkthouder met speelkaarten. Engeland, 1900 + vijf speelkaartenschotels, alle met verschillend motief, ca. 1880-1900.-
€ 80 - € 150
kavel: 1974
[Speelkaarten] Porselein
-Bijouteriedoosje in vorm van Schoppen en voorraadbus, beide met speelkaartenmotief. Frankrijk, ca. 1920 + porseleinen vierkanten sieradendoosje met kat op bovenzijde en speelkaartenmotief + asbak met joker en 4 speelkaarten, Societe Ceramique Maestrich - en 4 kaarsenhoudertjes, Japan, ca. 1950 (enkele stafjes ontbreken).-

verkocht € 70.00
kavel: 1975
[Speelkaarten]
-Whistmarker, ca. 1910 + 2 geëmailleerde broches + een marcasieten broche, een geëmailleerde manchetteknoop + twee broches met speelkaarten, ca. 1900 + een bewerkt benen doosje voor speelkaartenmarkers (klein onderdeeltje is los, maar aanwezig) + benen wismarkerdoosje met ingelegd zilver + een benen tonnetje met speelkaartenmotief - en twee andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 1976
[Speelkaarten]
-7 speelkaartenhouders, alle eerste helft 20ste eeuw + geëmailleerde brievenhouder. Frankrijk, ca. 1900, met de dagen van de week met speelkaartenmotief + celluloid miniatuurspeelkaarten in reis-etuitje. Engeland, jaren '20 + fichesbakje met benen fiches. Oostenrijk, ca. 1900.-
€ 75 - € 150
kavel: 1977
[Speelkaarten]
-Fragment speelkaarten, Darmstadt, 1870. 8 speelkaarten in passepartout + speelkaartenontwerp in kopergravure, bestaande uit 6 kaarten in ongesneden geheel, deels in sjabloon ingekleurd, 1e helft 19e eeuw + Joly et Philippe dans les Deux Gaspard. Th. du Vaudeville, no 447. Handgekleurde kopergravure Mortnet, Paris, ca. 1820.-
€ 70 - € 140
kavel: 1978
[Speelkaarten]
-Originele potloodtekening van tabaksroker met speelkaarten. Onbekend, ca. 1810. Afm. 16 x 20 cm + Jongen maakt speelkaartenhuis. Duitsland, ca. 1900. In lijst achter glas. 13 x 13 cm.-
€ 80 - € 150
kavel: 1979
[Speelkaarten]
-The Queen of Hearts, Routledge & Sons, ca. 1890. 30 pp. + Jeu de domino et de cartes. Centsprent, 19e eeuw + proefdrukvel speelkaarten firma B. Dondorff, ca. 1900 - en 'Revoked'. E. Strellett, Raphael Tuck & Sons, London, 1903. 22 x 29,5 cm. In lijst.-
€ 60 - € 90