veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1553] [1554] [1555] [1556] [1557]
kavel: 1555 € 300 - € 600

[Karikatuur. Militaria] Plakboek van Paul Lefebvre Dibon (1866-1951)

Album met ca. 35 ingeplakte tekeningen in diverse technieken, 14 ansichtkaarten (geadresseerd aan Lefebvre Dibon), 8 foto's en 18 diverse andere items zoals menukaarten en tijdschriftbladen/ knipsels, sommige gedateerd ca. 1826-1950, tevens ca. 35 blanco bladen, contemporain halfleer met de vergulde initialen "P.L.D." op de rug, 31,5 x 25 cm. (sommige items uit het boekblok stekend en gerafeld, sommige items los).
Leuk en divers album, de items deels met bijgeschreven informatie in potlood of pen, waarbij de volgende items het meest in het oog springen: (1-8) Serie van 8 prachtige satirische gouaches, gemonteerd op papieren dragers (gerafeld), de dragers gedateerd 1826-1831 en met namen der afgebeelde personen van diverse families genoteerd als "P...y" [Passy] en "F......d" [Fourmond]; (9-10) Twee tekeningen gesigneerd "Paul Clément", met als bijschriften "mon camarade Clément. Bourges 1893" en "Lt. Clément"; (11-13) Een gezicht op de Koppelpoort in Amersfoort en twee riviergezichten, gesigneerd "C. Anemaet 1883" in pen; (14-15) Twee fotografische groepsportretten met tientallen geüniformeerde soldaten, met onderschrift "Au Camp de Rubard Février 1900" en "Officiers du 74e Régt. d'Infanterie Rouen Aout 1901", beide met bijgaande namenlijsten (Lefèbvre Dibon staat er zelf ook op); (16-25) Getekende karikaturen van collega's van Lefebvre Dibon (w.o. fraaie silhouetten), deels van mannen die zijn terug te vinden in de genoemde fotografische groepsportretten; (26-28) Drie tekeningen in potlood, volgens onderschriften door P. en R. Jourdain (1x met figuren ingetekend door E. Detaille, 2x met toevoeging "pour les enfants"), gedateerd 1905; (29) Albumen foto van een stierenvechters-arena tijdens een show, 22,5 x 29 cm., met stempel op keerzijde van "Photo Jugand, Biarritz"; (30-31) Twee brieven in potlood door Blanche Parry, beide met uitgebreide rebus in pen (1x gedateerd 1877).