veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1557] [1558] [1559] [1560] [1561]
kavel: 1559 verkocht € 130.00

Twee toverlantaarns: (1) Toverlantaarn van donkergrijs gelakt ijzer,

met afneembare koperen lens en schoorsteen, gemerkt "GBN" (Gebrüder Bing Bavaria) op het achterdeurtje, ca. 1900, op klauwpootjes, lengte 40 cm. (roestplekjes en binnenwerk ontbreekt).
(2) Met nog een soortgelijke toverlantaarn van ongeveer hetzelfde formaat, niet gemerkt (ca. 1900), met binnenwerk, op houten voet, (lakwerk zeer sleets) achterdeurtje los, in originele houten kist met (deels weggesleten) eitket "Stirn's Vergrösserungs-A (...) : "Star"" (totaal 2).