veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1589] [1590] [1591] [1592] [1593]
kavel: 1591 € 70 - € 140

[Volksboeken. Bibliografie en facsimiles] 12 titels: (1) The Italian Taylor and his Boy.

By Robert Armin. Londen, Reprinted by Harding & Wright (...) for R. Triphook, 1810, (68) p., met titelhoutsnede en 9 houtsnede illustraties (1x herhaald), contemporain goudgeletterd half marokijn, 4to.
Iets roestvlekkig, het leer met wat slijtage, maar een mooi exemplaar op groot papier uit de bibliotheek van Bob Luza, met zijn ex libris op binnenzijde voorplat. Vroege facsimile (?) van de editie Londen, 1609; (2) De Vrouwen-peerle, ofte dryvoudighe historie van Hela de Verduldighe, Griseldis de Saeghtmoeghe, Florentina de Getrouwe (...). Haarlem, gedrukt door J. Enschedé en Zonen, voor C.A.J. Van Dishoeck te Bussum, 1910, (4),54 p., met illustraties, oorspronkelijk gemarmerd slap karton, 4to (iets roestvlekkig, rug-einden sleets. Facsimile van de editie Antwerpen, 1621. En met nog 10 andere, w.o. een convoluut van 4 titels incl. Het begijntje van Parijs (1854), en twee titels gedrukt in 380/ 800 genummerde exemplaren (de laatste met opdracht van "J.R." gedateerd 1922). Zie ook de nummers 409 t/m 421 in deze veiling (totaal 12 titels in 9 delen).