veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1591] [1592] [1593] [1594] [1595]
kavel: 1593 verkocht € 70.00

[Tijl Uilenspiegel] Lot van 5 edities: (1) La Légende et les aventures héroiques,

joyeuses et glorieuses d'Ulenspiegel et de Lamme Goedzak au Pays de Flandres et ailleurs par Ch. de Coster. Ouvrage illustré de trente-deux eaux fortes inédites. Deuxième édition. Parijs etc., A. Lacroix etc., 1869, (4),VIII,480 p., met 32 geëtste platen (incl. frontispiece en incl. 3 platen door Felicien Rops), oorspronkelijk linnen, groot 4to (scharnieren van platten gespleten, buitenhoeken gestoten).
Frontispiece gebruind; hier en daar roestvlekkig. Bevat naast de drie platen volledig door Rops ook 2 platen waaraan Rops een bijdrage heeft geleverd; (2) Ulenspieghel. Van Ulenspieghels leven ende schimpelijcke wercken (...). Naar het facsimile van den eersten Nederlandschen druk (...) uit 1520 (...) en ingeleid door D. Th. Enklaar. Utrecht, W. de Haan, 1943, gedrukt in 750 genummerde exemplaren, XIII,(1),80,(8) p., met illustraties, oorspronkelijk halfleer, 4to (defectjes). En met nog 3 andere (totaal 5).