1000-1137 Strips

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1010
[Graphic novels]
-Freddy Lombard Chaland Anthology 1 + 2, Humanoids Publishing 2003 + Blab. nr. 9-12,14, Fantagraphics, 2001-03 + Drawn Quarterly nr. 3-5, Drawn & Quarterly, Montreal 2003 + The Comics Journal vol. 1-4, Fantagraphics Books, 2002 - en Dave McKean's Cages. Kitchen Sink Press, Northampton, 1998. 496 pp. -

verkocht € 85.00
kavel: 1011
Dick Matena
-Lot met 13 hc uitgaven, o.a. Virl + 13 delen uit de Oberon zwart-wit reeks + 12 andere sc, o.a. Het Web, Prediker en Alias Ego - en Dream is over, Casterman, 1981. Hc, nummer 437/500, met medewerking van o.a. Matena + P.C.Wijn, Olivier Sterk, le Chat Mort, 2001, 81/250 + Koning Arthur, Gerrit Stapel, de Lijn, met handgeschreven verantwoording en signatuur Gerrit Stapel, nr. 7/40. Zonder de losse originele pagina - en 4 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 1012
Robbedoes & Kwabbernoot + Blueberry
-Lot met 23 delen Blueberry en 35 delen Robbedoes en Kwabbernoot, meest in goede staat, oudere delen in latere druk. -

verkocht € 60.00
kavel: 1013
Marten Toonder - etui voor Kinderpost
-Ca. 1965. Plastic Etui met Bommel, Tom Poes, Panda, Wammes Waggel en Kappie op voorzijde, met 3 compartimenten waarin potloden en het originele roosterbriefje. -

verkocht € 200.00
kavel: 1014
[Marten Toonder] Archief Piet Besselsen
-Filmcel uit Das Musikalische Auto, 1944 + 2 foto's van een andere tekenfilm van Toonder/Geesink uit die tijd - en een originele foto van Joop Geesink in zijn Dollywood studio, ca. 1944 en Marten Toonder in zijn kantoor (op tafel de broca beeldjes, aan de wand kalendertjes met Tom Poes en Bulle Bas en achter Toonder filmcells aan de wand) + 2 latere foto's van cells uit Das Musikalische Auto (de originelen zijn ondergebracht bij Eye, Amsterdam) + een foto van het kantoor met o.a. Hans G. Kresse, Frans van Lamweerde, Jan Dirk van Exter en andere medewerkers, ca. 1946. -

verkocht € 240.00
kavel: 1015
[Marten Toonder] Archief Piet Besselsen - schetsvellen
-8 schetsvellen, jaren '40. Met o.a. schetsvel met laarzenreuzen figuren en voorschetsen waarschijnlijk bedoeld voor tekenfilms. Potlood op papier. Alle tussen 29 x 20 en 20 x 20 cm. -

verkocht € 300.00
kavel: 1016
[Marten Toonder] Archief Piet Besselsen - origineel
-Origineel aquarel met Wammes Waggel en Bulle Bas. Piet Besselsen, ca. 1945. (Niet gepubliceerd). 15 x 23 cm. Versozijde enkele voorstudies.-

verkocht € 320.00
kavel: 1017
-Personeelsbewijs Pieter Besselsen Geesink-Toonder studios 1943, op fotokopie Sicherstellung des Kräftebedarfs der deutschen Filmversorgung; hier: Geesink Toonder, Teekenfilm-Produktion in Amsterdam, 5 januari 1943 + originele foto Toonder studio's met o.a. Henk Kabos en Marten Toonder + Agfa foto-afdruk van Toonder figuurtje + uitgewerkte schets experimenteel laboratium. Potlood op papier. 29 x 14,5 cm. + 5 andere schetsen - en een schets en aquarel/voorstudie Tom Poes en heer Bommel "Hop paardje...hop!!" 21 x 30 cm. + foto Besselink in drukkerij + 4 proefstroken uit Kappie-achtig verhaal - en enkele dia-kopieën van stukken uit het archief. -

verkocht € 550.00
kavel: 1018
[Marten Toonder] Archief Piet Besselsen - originele voorschets uit Blader Mee reeks
-Originele potloodtekening gebruikt voor het boek Tom Poes aan het strand, Blader Mee reeks deel 2, 1945. Tekening op transparant papier met nog zichtbaar de uitgegomde aanpassingen die Besselsen maakte + twee andere tekeningen uit dezelfde periode. -

verkocht € 900.00
kavel: 1019
-5 figuren, aquarel uit de jaren '40. Waarschijnlijk bedoeld voor een tekenfilm in de Toonder/Geesink studio's + 6 schetsbladen uit dezelfde periode, met vissen, een Donald Duck figuur, pinguin e.a. + ca. 10 tekeningen vrij werk, o.a. mode + een handgetekende kalender in 12 bladen, elk 14 x 9,5 cm. + 10 kaarten gemaakt voor het internationaal instituut voor sociale geschiedenis, wat los reclamewerk en ca. 40 zelfontworpen kaarten van Tini en Piet Besseling. -

verkocht € 300.00