veiling / Veiling 18 deel 2. U kunt online uw biedingen achterlaten tot 16.00 uur vandaag. / 730-774 Manuscripten
[760] [761] [762] [763] [764]
kavel: 762 verkocht € 950,00

Album Amicorum Marie Thorbecke, dochter van de grote staatsman, 1860-1868

Album [Amicorum] Marie Thorbecke, 1860 - circa 1868, 46 bladen in geornamenteerd linnen boekfacsimile-omslag met gouden belettering en 'boekblok' in goud, oblong (32 x 24 cm.). Goed (mist bovenzijde boekblok). *Oorspronkelijke tekeningen in potlood (figuren, landschappen) (8), ingekleurde prenten (6) bladmuziek (4), verzen, Duits, Frans, Italiaans in handschrift (14), foto's (van Dresden) (3), gravures/prenten (6), aquarel (2), kunstreproducties (4) en varia.
Prachtig album waarvan vooral de mooie oorspronkelijke potloodtekeningen en de zeer verfijnde ingekleurde stadsgezichten van Dresden opvallen. O.i. album van Marie Thorbecke (Leiden, 1855 - Dresden 1929), dochter van de grote staatsman.